V Przegląd Piosenki Jacka Kaczmarskiego "A mury runą, runą ..."

17 kwietnia

Finał 18.00

Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki serdecznie zaprasza uczniów oddziałów gimnazjalnych przy szkołach podstawowych i gimnazjów niepublicznych, a także uczniów szkół ponadgimnazjalnych  do udziału w Przeglądzie Piosenki Jacka Kaczmarskiego "A mury runą, runą ...".

Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana oraz Terenowej Organizacji NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim.

Przegląd został zainicjowany w 2014 roku, w 10. rocznicę śmierci polskiego poety, barda, kompozytora - Jacka Kaczmarskiego. Jest imprezą cykliczną, w tym roku odbędzie się po raz piąty. Celem przeglądu jest upamiętnianie, promocja i popularyzacja  twórczości Jacka Kaczmarskiego,  jak również promowanie idei patriotycznych i niepodległościowych oraz edukacja przyszłych pokoleń.

Przegląd odbędzie się we wtorek , 17 kwietnia 2018 r. w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" ul. Chopina 17 w Bolesławcu:

- godz.   8.00 przesłuchania, część pierwsza

- godz. 12.00 przesłuchania, część konkursowa

- godz. 18.00 finał - uroczyste ogłoszenie wyników i Koncert Laureatów.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa  12 kwietnia 2018. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania tutaj.

Jacek Kaczmarski zwykle określany jest „bardem Solidarności” ale przede wszystkim  był genialnym poetą. W swojej twórczości opierał się na szacunku do historii i dziedzictwa narodowego oraz na podkreślaniu niepowtarzalności człowieka. Pamiętając wysoki poziom ubiegłorocznego przeglądu, zapraszamy ponownie młodzież do zmierzenia się z jego twórczością.

kaczmarski poprawiony

artykuły wyróżnione

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5