Z Milowiczem w CIKu

Zapraszamy do CIK Orzeł na siódme spotkanie projektu „Komedia bez granic”. Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa filmy nieco nowsze, niż kultowe pozycje z lat 70-80, ale nie znaczy to, że mniej zabawne lub mniej rozpoznawalne. W sobotę, 16 czerwca, pokażemy czeskich „Wycieczkowiczów” i polski obraz „Chłopaki nie płaczą” Zaproszonym gościem będzie jeden z aktorów grających w „Chłopakach…” gangstera Bolca – Michał Milowicz.

Będzie to już niestety ostatnie spotkanie z projektem „Komedia bez granic – polsko czeskie spotkania filmowe” w ramach którego poza seansami kultowych komedii polskich i czeskich nasze miasto odwiedzali znani polscy aktorzy i satyrycy, m.in. Zenon Laskowik, Joanna Kołaczkowska, Tamara Arciuch i Jacek Fedorowicz. Tym razem zaproszonym gościem będzie aktor rozpoznawalny głównie dzięki wybitnym kreacjom drugoplanowym -  Michał Milowicz  - kompozytor i piosenkarz, ale przede wszystkim aktor teatralny. Na deskach scenicznych występuje głównie w teatrach muzycznych (Teatr Studio Buffo, Teatr Rampa, Teatr Komedia). Dużą popularność zyskał dzięki rolom w takich przebojach kinowych: Kiler-ów 2-óch (1999), Chłopaki nie płaczą (2000) i Poranek kojota (2001).

milowicz resize

Wycieczkowicze” (2006), reż. Jiří Vejdělek. Przezabawny film o grupie czeskich wczasowiczów wyjeżdżających na tygodniowe wakacje nad Adriatyk. Mamy tam mieszankę różnorodnych typów ludzkich i charakterów, m.in. bystrą kobietą, która zabiera swoich drażliwych rodziców na urlop, przeciętną gwiazdeczkę pop, parę homoseksualistów, nastoletnie seksbomby, oraz pasjonata literatury s-f. Liczne komplikacje plus drobne przygody oznaczają, że nie wszystko na tej wycieczce idzie według planu. Film w roku swojej premiery zgromadził w czeskich kinach ponad milion widzów!

kadr wycieczkowicze resize

Chłopaki nie płaczą” (2000), reż. Olaf Lubaszenko. Film tak rozpoznawalny dla polskiego widza, że nie trzeba bliżej go przedstawiać. Typowa komedia omyłek  - para przyjaciół, skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), zostają przez przypadek wplątani w aferę z gangsterami (w jednej z ról „gangsterskich” rewelacyjny Michał Milowicz jako Bolec). Kto nie zna - koniecznie powinien zobaczyć, kto zna  - zapraszamy na powtórkę z rozrywki.

chłopaki 2 resize

 

Serdecznie zapraszamy do CIK Orzeł  - wstęp na filmy oraz na spotkania jest bezpłatny! Zgłoszenia poprzez stronę www.komediabezgranic.eu lub telefonicznie 75 / 644 5593.

plakatVII WER17 resize

Spotkanie nr 7 – 16 czerwca 2018 r.

Miejsce: CIK "Orzeł". ul. Chopina 17, Bolesławiec

"Wycieczkowicze" - godz. 16.00

"Chłopaki nie płaczą" - godz. 18.30

Spotkanie z Michałem Milowiczem - ok. godz. 20.00

Projekt „Komedia bez granic polsko-czeskie spotkania filmowe” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

artykuły wyróżnione

 • Oferta pracy

  Oferta pracy

  Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki zatrudni osobę na stanowisku główny specjalista ds. marketingu i Public Relations.  Osoba zajmująca to stanowisko będzie koordynowała prace więcej...
 • "Wiosenne przesilenie"

  W piątkowy wieczór w „Galerii w sam raz” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbył się wernisaż wystawy uczestników Sympozjum więcej...
 • "Od Hiszpanii po Orient"

  Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki w Bolesławcu zaprasza na widowisko taneczne "Od Hiszpanii po Orient". Wystąpią goście specjalni: Radosława więcej...
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8