Koncert muzyki klasycznej „Recital chopinowski”

 

Dnia 21 lutego 2019 r.  odbędzie się w sali Forum koncert muzyki Fryderyka Chopina. Dwoje utalentowanych pianistów, Anna Lipiak i Grzegorz Niemczuk, zapraszają na wieczór z muzyką klasyczną.

 

         Anna Lipiak — niezwykle utalentowana młoda polska pianistka, pochodząca ze Zgorzelca. Absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. K. Popowej-Zydroń i prof. J, Sulikowskiego (2018 r.). Laureatka ponad 20 konkursów pianistycznych: m.in. w Padwie - I nagroda, 2016r., Piove di Sacco - I nagroda 2014r., Gussago - Brescia - I nagroda, 2013r. (Włochy), Karlovac - II nagroda 2015r.  (Chorwacja), Montrond les Bains - IV nagroda 2013 r. (Francja), Ruzomberoku - I nagroda 2012r. (Słowacja), Görlitz - II nagroda 2005r., III nagroda 2011r. (Niemcy), a także Krakowie - I nagroda 2013r., Łodzi (wyróżnienie) i Jeleniej Górze - III nagroda 2001r. (Polska). Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie (2013r.) oraz "Fausto Zadra" Piano Competition w Abano Terme (Włochy) (2018).  Wykonała już ponad 120 recitali, występując w 12 krajach na 2 kontynentach : w Azji (Wietnam), w Europie w ośrodkach takich jak: Włochy, Niemcy, Norwegia, Bułgaria, Turcja, Francja,, Czechy, Chorwacja, Słowacja, Cypr.  Z powodzeniem koncertuje również w Polsce: wystąpiła w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, w Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, Dworku im. Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju, Zamku Książąt Pomorskich w Słupsku, Oświęcimskim Centrum Kultury i in.

 

 

        Grzegorz Niemczuk — jest jednym z najbardziej aktywnych polskich pianistów klasycznych młodego pokolenia. Jego bogata, międzynarodowa kariera solowa, trwająca już 13 lat, zawiodła go do wielu prestiżowych sal koncertowych na całym świecie. Pianista wystąpił do tej pory z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 31 krajów na 6 kontynentach. Wśród sal koncertowych, które gościły Grzegorza, znajdują się tak prestiżowe jak Carnegie Hall, Steinway Hall w Nowym Jorku, Teatro Puccini w Mediolanie, Teatro Sergio Cardoso w Sao Paulo, Capela Santa Maria w Kurytybie, Teatro Civico w Vercelli, Palau de la Musica Catalana w Barcelonie, Lee Foundation Theater oraz Ogrody Botaniczne w Singapurze, Collonge-Bellerive w Genewie, Muzeum F. Liszta w Weimarze, Konserwatorium Muzyczne w Shanghaju, Muzeum Sztuki Współczesnej w Turku, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Filharmonia Krakowska, Teatr Wielki Opera Narodowa czy Zamek Królewski w Warszawie oraz inne ośrodki w Neapolu, Paryżu, Wenecji, Oslo, Wilnie, Sofii, Mariańskich Łaźniach, Addis-Ababie, Daegu, Phoenix i wielu innych miastach świata. Pianista posiada bardzo rozbudowany repertuar obejmujący ponad 200 utworów solowych i 20 koncertów na fortepian z orkiestrą od epoki baroku po muzykę XX i XXI wieku.

 

Program koncertu : I część / Anna Lipiak: Nokturn nr 20 cis-moll, op. posth, Ballada As-dur op. 47 , 4 Mazurki op. 30 , Rondo Es-dur op. 16, Andante Spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22 II część /Grzegorz Niemczuk: Nokturn E-dur op. 62 nr 2, Walce op. 64: nr 1 Des-dur, nr 2 cis-moll, Mazurki op. 59: nr 1 a-moll, nr 2 As-dur, nr 3 fis-moll, Sonata nr 2 b-moll op. 35: 1. Grave, doppio movimento . Scherzo . Marche funebre: Lento . Finale: Presto.

Uwaga! Program może ulec zmianie.

Koncert o godz. 19:00 / Bilety: 20 zł / sprzedaż w kasie kina „Forum”

  • Anna_Lipiak
  • Chopin
  • Grzegorz_Niemczuk

artykuły wyróżnione

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5