Dni Bolesławca

     
                DB 2018 mały
                                                     

  • Czwartek, 21 czerwca

18.00 „5xP” - wernisaż wystawy pracowni artystycznych BOK – MCC. Wystawa prezentowana w dwóch galeriach BOK – MCC: „W sam raz” i „mała Biała”

  • Piątek, 22 czerwca

18.00 „Ech, chce się żyć” - wernisaż wystawy podsumowującej rok akademicki 2017/2018 pracowni plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku / hol BOK – MCC, I piętro

  • Sobota, 23 czerwca

FKP maly

12.00 - 21.00 Prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich w Osadzie Reemigrantów

12.00 Konkurs na „dobrą pitę“ i „kociołek bałkański“

scena

14.00 Korowód Folklorystyczny / przeście z Rynku na pl. Piłsudskiego

14.30 Oficjalne otwarcie Festiwalu przez Prezydenta Miasta Bolesławiec, w programie wspólny taniec „Kolo“, koncert zespołu folklorystycznego „Svilen Konac“ / Prnjavor, Bośnia i Hercegowina

15.00 Prezentacje w osadzie reemigrantów: KGW Zebrzydowa, KGW Ocice, KGW Kierżno, KGW Wykroty, KGW Gromadka, KGW Tomaszów Bolesławiecki, KGW Dobra, Zespół „Leśne Nastroje”, Zespół „Sobinianie”, Zespół „Gościszowianki”, Zespół „Niespodzianka”, Zespół „Mikra”, Kapela „Herbutów”, Zespół „Niezapominajki”, Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie „Zielone Wzgórza”, Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych Lipiany, Sołectwo Czerna.

18.00 Rozstrzygnięcie konkursu na „dobrą pitę“ i „kociołek bałkański“

18.30 Mecz przyjaźni polsko-bośniackiej w koszykówkę

20.00 Joker Bend Osijek / zespół muzyczny z Chorwacji z 20-letnim doświadczeniem. W 1997 roku 5 muzyków stworzyło kapelę, która zapewniła sobie pozycję wśród czołowych zespołów w regionie. Przez 20 lat muzycy pracują w tej samej kompozycji, co dodatkowo gwarantuje jakość i niepowtarzalną atmosferę. Można się o tym przekonać tylko w jeden sposób!  

  • Niedziela, 24 czerwca

parking za BOK – MCC

12.00 - 16.00 „CZTERY ŁAPY” – wszystko dla psa / stoisko firmy Husse, punkt konsultacyjny lekarza weterynarii oraz behawiorysty, pokaz pielęgnacji i strzyżenia psów, pokaz pierwszej pomocy dla czworonogów, zdjęcie z pupilem

14.00 - 15.00 Konkurs na najsympatyczniejszego czworonoga Bolesławca / kategorie: szczeniaki do 1 roku i psy dorosłe - zgłoszenia w dniu imprezy

scena

14.00 Korowód Seniora / przejście z Rynku na pl. Piłsudskiego

15.00 - 16.00 prezentacje artystyczne organizacji senioralnych / Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku / podsumowanie roku szkolnego 2017/2018 słuchaczy warsztatów malarskich Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu.

16.00 - 18.30 występy pracowni Amatorskiego Ruchu Artystycznego BOK – MCC / pracownia wokalna / pracownia tańca hip-hop / pracownia tańca orientalnego / pracownia tańca break dance / pracownia tańca flamenco / Miejska Orkiestra Dęta „Bolesławiec”

skwer za BOK - MCC

18.00 wernisaż wystawy fotograficznej „Dwa miasta - fotografia kreatywna” projekt „Kultura bez granic - renowacja Amfiteatru w Parku miejskim w Bolesławcu oraz sceny na wolnym powietrzu „Weinau” w Zittau”

gala

19.00 ŁOBUZY

Zespół zdobył status „złotej” i „diamentowej” płyty za przebój roku 2015 „Ona czuje we mnie piniądz”.

20.00 ŁUKASH

Zespół z Jeleniej Góry założony w 2001 roku, ma na swoim koncie 4 płyty, w tym przebój „Takie są kobiety”.

21.30 SKANER

Legenda polskiego disco-polo na scenie od lat 90-tych, mają na swoim koncie 10 płyt i liczne przeboje, m.in. „American boy”, „Nadzieja”, „Moja wolność”.   

                                             

Imprezy towarzyszące

17 czerwca

10.00 Finał Turnieju Drużyn Podwórkowych w piłce nożnej / Stadion MOSiR, ul. Spółdzielcza

19 - 26 czerwca

„Książka za grosik” / kiermasz książki organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Bolesławcu, ul. Sądowa 8

23 - 24 czerwca

10.00 – 16.00 „Malowane meble  z regionu Karkonoszy. Wystawa ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego parku Narodowego we Vrchlabí" / Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14

10.00 – 16.00 Otwarte warsztaty dekorowania tkanin / Muzeum Ceramiki, Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14

24 czerwca

10.00 Letni Bieg Między Mostami / WIATA Ośrodek Wodno – Sportowy, ul. Spacerowa /organizator MOSiR/


 REGULAMIN IMPREZY kliknij tutaj                                    

 

 

 

Ogłoszenie dla ochrony

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki zaprasza do składania oferty na zabezpieczenie imprezy.

DO POBRANIA:

zaproszenie do składania oferty na ochronę imprezy

 

Ogłoszenie dla wystawców - handlowców

Stoiska handlowe podczas Dni Bolesławca 2018, funkcjonować będą przez dwa dni w dniach 23, 24 czerwca 2018 roku (sobota, niedziela). Stoiska zostaną ustawione na terenie imprezy, w centrum Bolesławca: ul. Asnyka.

Asortyment: rękodzieło, artykuły przemysłowe, zabawki, kosmetyki etc. oraz „Gastronomia mała” tj. lody, sorbety, mini meltsy itp., pączki, gofry, orzeszki prażone, cukierki, kukurydza, popcorn, prażynki, chipsy, paluszki, chrupki itp., wata cukrowa, ciasta, ciastka, sery m.in. oscypki, przyprawy, owoce, napoje zimne i gorących m.in. kawa, herbata, woda, soki oraz naleśniki, frytki i itp.

Osoby zainteresowane możliwością wystawienia stoiska handlowego proszone są o wysłanie zgłoszenia (według poniższych informacji) następnie kontakt telefoniczny z Ewą Sondaj, która na podstawie cennika dokona wyceny stoiska, tel. +48 75 645 32 93.
Oferty proszę składać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , faksem: +48 75 644 21 47 lub pocztą: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, pl. Piłsudskiego 1 c, 59-700 Bolesławiec.

Oferta powinna zawierać:
Dane firmy do korespondencji,
Dane do faktury,
Wskazanie osoby do kontaktu, nr telefonu
Wielkość stoiska (wymiary w kolejności: długość stoiska i jego szerokość)
Asortyment (opis szczegółowy)
Określenie zapotrzebowanie w prąd w KW (…………… gniazdo, ………. Amper)
Ewentualnie zdjęcia.

WAŻNE INFORMACJE:

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o przyznaniu miejsca handlowego decyduje:

  1. Kolejność nadsyłania zgłoszeń oraz rodzaj asortymentu towarów handlowych oferowanych na stoisku, a przede wszystkim data wyceny przez Organizatora (kontakt z osobą upoważnioną do wyceny).
  1. Warunkiem udziału wystawcy/handlowcy jest akceptacja warunków Regulaminu imprezy TUTAJ POBIERZ REGULAMIN oraz podpisanie Umowy z Organizatorem TUTAJ POBIERZ UMOWĘ. Proszę wypełnić czytelnie drukowanymi literami na podstawie uzgodnień z Organizatorem. Proszę zwrócić uwagę! Dane do umowy - to dane do faktury (z pełnym adresem). Proszę opieczętować umowę lub/i czytelnie podpisać. Jeżeli firmę/dzierżawcę reprezentuje osoba inna niż właściciel (podpisuje umowę) do umowy należy dołączyć pełnomocnictwo.
  1. Wystawca od daty wyceny stoiska przez Organizatora wciągu 7 dni jest zobowiązany dostarczyć pocztą lub osobiście uzupełnioną i podpisaną umowę w dwóch egzemplarzach oraz Regulamin imprezy na adres: Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Pl. Piłsudskiego 1c, 59-700 Bolesławiec SEKRETARIAT.
  2. Po otrzymaniu umowy Organizator wystawi Fakturę VAT z terminem płatności 14 dni, na podstawie danych zawartych w umowie i odeśle na wskazany adres (jeżeli adres wysyłki jest inny niż dane do umowy proszę o dopisanie adresu korespondencyjnego w umowie).
  3. Potwierdzeniem wzięcia udziału w imprezie jest opłacona w terminie Faktura VAT za stoisko i podpisany przez Organizatora egzemplarz umowy.

Po wyczerpaniu miejsc zgłoszenia będą przyjmowane na listę rezerwową.

Płatność na konto Organizatora w Banku Zachodni WBK SA I oddział w Bolesławcu nr konta 62 1090 1939 0000 0005 1600 0188.

Ustawienie stoisk w dniach 23, 24 czerwca 2018 r.
Montaż stoiska 23 czerwca 2018 do godz. 10.00, demontaż stoiska po zakończeniu programu imprezy 24 czerwca 2018 rok.
Wystawcy biorący udział w imprezie zobligowani są do zgłoszenia się w dniu 23 czerwca 2018 roku od godz. 7.00 rano do Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, pl. Piłsudskiego 1c gdzie wskazane zostanie miejsce ustawienia stoiska na terenie imprezy oraz wydawane będą przepustki na wjazd 23, 24 czerwca w godz. 7.00 – 10.00.

Organizator  podczas imprezy udostępnia Wystawcy miejsce o wskazanych w zgłoszeniu wymiarach oraz prąd montując skrzynki na terenie imprezy. Wystawca we własnym zakresie montuje stoisko i dokonuje podłączenia stoiska do w/w skrzynek.
UWAGA! Każdy wystawca powinien posiadać odpowiedni, własny przedłużacz elektryczny!

Postój samochodów na terenie imprezy jest zabroniony. Wystawca otrzyma przepustkę  uprawniającą do wjazdu na teren imprezy i montaż stoiska w wyznaczonym na przepustce czasie oraz w czasie demontażu stoiska po zakończeniu programu imprezy.

Osoby ubiegające się o wyłączną obsługę w zakresie rekreacja-rozrywka, podczas imprezy plenerowej „Dni Bolesławca 2018” proszone są o zapoznanie się ofertą na wyłączna obsługę rekreacyjno-rozrywkową imprezy TUTAJ POBIERZ OFERTĘ. Na zgłoszenia oczekujemy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 17 kwietnia 2018r. do godz. 10.00 TUTAJ POBIERZ UMOWĘ. Urządzenia rekreacyjno-rozrywkowe ustawione w uzgodnionym z Organizatorem miejscu - pl. Popiełuszki w dniach 23-24 czerwca 2018 r. TUTAJ POBIERZ MAPKĘ.

Osoby ubiegające się o wyłączną obsługę w zakresie gastronomii, podczas imprezy plenerowej „Dni Bolesławca 2018” proszone są o zapoznanie się ofertą na wyłączna obsługę gastronomiczną TUTAJ POBIERZ OFERTĘ. Na zgłoszenia oczekujemy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 marca 2018r. do godz. 9.00 TUTAJ POBIERZ UMOWĘ. Stoiska gastronomiczne znajdujące się na terenie imprezy w centrum miasta: pl. Popiełuszki i pl. Piłsudskiego, które zapewnią pełną obsługę imprezy w zakresie: Piwo i gastronomia „duża” w dniach 23-24 czerwca 2018 r. Oferta nie obejmuje Rynku, gdzie podmioty lokalne posiadają na stałe ogródki gastronomiczne. TUTAJ POBIERZ MAPKĘ.

 

 

Osoba do kontaktu: Ewa Sondaj +48 75 645 32 93.

 

Archiwum:


2016

2015

2014

2013

2012

2011