"Komedia bez granic" po raz piąty

Kategoria
film
Termin
7 kwiecień 2018 16:00 - 22:00
Miejsce
Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł"

Spotkanie nr 5 – 7 kwietnia 2018 r.

Miejsce: CIK "Orzeł". ul. Chopina 17, Bolesławiec

"Adela jeszcze nie jadła kolacji" - godz. 16.00

"Nie ma róży bez ognia" - godz. 18.00

Spotkanie z Jackiem Fedorowiczem - ok. godz. 19.30

Spotkanie nr 5

7 kwietnia br. zapraszamy Państwa na piątą, okrągłą rocznicę spotkań projektu „Komedia bez granic”! Od godz. 16.00 w CIK Orzeł odbędzie się kolejne filmowe  „starcie gigantów”.  Mniej znana produkcja S. Barei „Nie ma róży bez ognia” spotka się pod jednym dachem z czeskim klasykiem gatunku pt. „Adela jeszcze nie jadła kolacji”. Oba filmy nakręcono w latach 70-tych,  jednak oba pokazują zupełnie inne spojrzenie na komediową sztukę filmową.  Zaproszonym gościem, który czeka na spotkanie z Państwem po projekcji obu filmów, będzie główny bohater a zarazem jeden ze scanarzystów filmu „Nie ma róży…” – Jacek Fedorowicz.

„Adela jeszcze nie jadła kolacji” (1977), reż. Oldřich Lipský – czeska parodia filmów kryminalnych. Reżyser wykorzystał kombinowane zdjęcia aktorskie z sekwencjami animowanymi. Jednym z bohaterów jest amerykański detektyw, Nick Carter. Wiemy, że to znany bohater popularnych powieści z przełomu wieków. W pastiszu Oldřicha Lipskiego sławny detektyw przybywa do secesyjnej Pragi, by rozwikłać zagadkę zniknięcia pewnego psa oraz odkryć tajemnicę mięsożernej rośliny. Bohater musi stawić czoła największemu wrogowi którym jest… ogrodnik.

adela kadr z filmu resizeadela plakat resize

„Nie ma róży bez ognia” (1974), reż. Stanisław Bareja – polski klasyk mieszkaniowo – meldunkowy. Janek i Wanda mieszkają w małym pokoiku w willi, w której inne pokoje zajmują biura różnych instytucji. Pewnego dnia małżonków odwiedza niejaki Malinowski, który kiedyś mieszkał w tym samym pokoiku. Proponuje małżonkom zamianę pokoju na nowe, dwupokojowe mieszkanie, które właśnie otrzymał. Janek i Wanda początkowo są nieufni, ale w końcu dochodzi do zamiany… jednak wraz z małżeństwem przeprowadza się również były mąż Wandy… czas pokazuje, że nie tylko on ma ochotę zameldować się się w nowym mieszkaniu.

nie ma rozy kadr 4 resizeplakat nie ma rozy resize

Jacek Fedorowicz – ikona polskiej komedii, którego raczej nie trzeba przedstawiać miłośnikom komedii. Główny bohater  i współtwórca scenariusza „Nie ma róży bez ognia”. Aktor, satyryk, współtwórca cyklicznych programów rozrywkowych w polskim  radiu i telewizji  m.in. "Dziennik telewizyjny", „60 minut na godzinę”. Otwarty panel dyskusyjny rozpoczniemy ok. godz. 19.30.

jecek fedorowicz resize

Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona! Zgłoszenia do udziału w projekcie poprzez stronę www.komediabezgranic.eu.

 
 

Terminy

  • 7 kwiecień 2018 16:00 - 22:00

Wspierane przez iCagenda