Wesele Figara

Kategoria
spektakle
Termin
7 grudzień 2017 19:00
Miejsce
Kino Forum

Zapraszamy na spektakl operowy Wesele Figara W.A. Mozarta, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wesele Figara to jedna najbardziej rozpoznawalnych oper w historii muzyki klasycznej, o czym najlepiej świadczą słowa profesora Łykowskiego:

- Nie wiem, czy przeprowadzono kiedykolwiek wiarygodne badania na temat popularności poszczególnych oper wśród europejskich melomanów? Przypuszczam, że mozartowskie Wesele Figara byłoby w grupie zwycięzców. Ba, jestem tego pewien! Partytura Wesela kryje w sobie tyle pięknych melodii i mistrzowskich ensembli, że można by nimi obdzielić kilka innych oper. Nie sposób zliczyć motywów muzycznych, które nuci się co najmniej przez kilka dni po wyjściu ze spektaklu. A czasem i przez całe życie - prof. dr hab. Piotr Łykowski (Dziekan Wydziału Wokalnego AM we Wrocławiu).

7 grudnia, godz.19.00 Sala Forum. Bilety w cenie 55 zł do nabycia w kasie Kina Forum, tel.75 645 32 92, rezerwacja www.kino.boleslawiec.pl.

 
 

Terminy

  • 7 grudzień 2017 19:00

Wspierane przez iCagenda