1213357
DziśDziś1061
WczorajWczoraj1351
TygodniowoTygodniowo2412
MiesięcznieMiesięcznie32412
ŁącznieŁącznie1213357


Muzyczne mosty


W poniedziałek 1 sierpnia, po raz pierwszy w Bolesławcu wystartuje wydarzenie pt. „Muzyczne Mosty – polsko czeskie warsztaty wokalne”. Ten autorski projekt BOK-MCC zakłada przeprowadzenie warsztatów wokalnych w dniach 1 – 5 sierpnia 2016r., które stanowić będą bazę dla dwóch Koncertów Finałowych (6 i 7 sierpnia) podsumowujących działania projektowe.

Uczestnicy warsztatów spodziewać się mogą niespotykanych wrażeń artystycznych, bowiem jednym z wykładowców będzie amerykański wokalista soulowo-jazzowy – Frank McComb. Głos tego artysty rozpoznawalny jest na kilku kontynentach, a nazwiska największych artystów muzycznych z którymi do tej pory współpracował robi duże wrażenie: S. Wonder, Prince, G. Duke, G. Benson, M. Miller i wielu innych.

Pierwiastkiem żeńskim w kadrze profesorskiej będzie jedna z najlepszych polskich wokalistek soulowych, obdarzona niezwykłym feelingiem i ciepłą barwą głosu – Ania Szarmach (ma na swoim koncie 3 solowe albumy, a czwarty właśnie trafia do sprzedaży). Ania współpracowała z takimi artystami jak: Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Ewa Bem, Poluzjanci, Sistars czy Kayah.

W Koncertach Finałowych zaplanowanych na 6 i 7 sierpnia, poza wszystkimi uczestnikami warsztatów, zaśpiewają także wykładowcy! Artystom towarzyszyć będzie znakomite trio akompaniatorów: Grzegorz Jabłoński (piano – Poluzjanci, N. Kukulska), Błażej Chochorowski (bas – D. Miskiewicz, R. Przemyk, Mrozu) i Wojciech Fedkowicz (perkusja – L. Możdzer, K. Badach, G. Turnau).

Koncerty Finałowe odbędą się:

6 sierpnia, godz. 20.00 – Rynek w Bolesławcu

7 sierpnia, godz. 16.00- kino Varsava w Libercu

Wstęp na Koncerty jest bezpłatny!

UWAGA!

Pozostało jeszcze 5 wolnych miejsc na zajęcia warsztatowe! Udział w zajęciach jest bezpłatny! Zapraszamy osoby pełnoletnie, zamieszkałe na terenie Euroregionu Nysa (w przybliżeniu to dawne woj. jeleniogórskie), mające czynny kontakt z muzyką. Zgłoszenia zawierające dane adresowe + telefon kontaktowy oraz krótki opis doświadczeń muzycznych proszę kierować na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. . Wszelkie pytania pod numerem tel. 75 644 5593

Szczegółowe informacje na stronie www.muzcznemosty.eu

Projekt „Muzyczne mosty – polsko czeskie warsztaty wokalne” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

W Kinie Forum BOK-MCC Star Trek: W nieznane

Od piątku, 22 lipca  zapraszamy na premierę kolejnej odsłony kultowej serii filmu „Star Trek: W nieznane”. Kapitan Kirk wraz z załogą USS Enterprise odbywa pięcioletnią misję, podczas której natyka się na złowrogą kosmiczną rasę dowodzoną przez demonicznego Kralla. Twórcy filmu zabiorą nas na pokładzie U.S.S. Enterprise… w nieznane. Znajdziemy się tam, gdzie jeszcze nigdy nie stąpał żaden człowiek, wspólnie z bohaterami filmu będziemy eksplorować nowe międzygalaktyczne przestrzenie nieograniczonego kosmosu, poznamy tajemniczego wroga, który podda załogę i wszystko, co do tej pory stworzyła Federacja, wielkiemu testowi. Za reżyserię filmu odpowiada Justin Lin, twórca czterech części „Szybkich i wściekłych". Film wyświetlany w wersji tradycyjnej, oraz w formacie3D.


Ponadto na ekranie naszego kina, drugi tydzień francuskiej komedii romantycznej „Facet na miarę” o wzruszającej historii miłosnej, mówiącej o tym, że dla prawdziwego uczucia wszystko jest możliwe oraz „Tini. Nowe życie Violetty” fabularna kontynuacja popularnego serialu Violetta .

W niedzielę 24 lipca, o godz.12.15 zapraszamy całe rodziny na  historię o drewnianym chłopczyku „Pinokio”. Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię - Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu wynalazcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód.    Film wyświetlany w cyklu „Letniego kina w dychę”, cena biletu tylko 10 zł.Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

DKF w sierpniu

W sierpniowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego dkfbok, cztery tytuły filmowe. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Kinie Forum BOK-MCC. Karnet w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Forum od 25 lipca do 1 sierpnia. Szczegóły na stronie: kino.boleslawiec.pl

1 sierpnia w dkf-ie film dokumentalny „ Pod opieką wiecznego słońca”, w reżyserii Vitalija Manskiego. Jest to przewrotny obraz jednego z najbardziej charakterystycznych i bezwzględnych reżimów naszych czasów, Korei Północnej. Vitalij Manski udaje się do Korei, aby na zlecenie władz nakręcić film będący patriotycznym peanem. Jednakże reżyser nigdy nie wyłącza czerwonego przycisku nagrywania, z narażeniem życia kręcąc nie tylko spektakl, który jest stwarzany przez reżim, ale dokumentując równocześnie przerażającą zakulisową rzeczywistość Korei Północnej.

W kolejny poniedziałek 8 sierpnia „ Wróble ” ,najnowszy film Rúnara Rúnarssona, który doceniony został przez widzów i krytyków na całym świecie. Zdobył główną nagrodę na MFF w San Sebastian oraz nagrodę w konkursie 1-2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Jest to historia o podróży z dzieciństwa do dorosłości, o relacji ojca i syna oraz o miłości, pokazana na tle zapierających dech w piersiach Fiordów Zachodnich.

22 sierpnia „ Co przynosi przyszłość ”,zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię na tegorocznym MFF w Berlinie. Nathalie uczy filozofii w szkole średniej w Paryżu. Z pasją wykonuje swoją pracę, a szczególną przyjemność sprawia jej przekazywanie uczniom zamiłowania do myślenia. Jako zamężna kobieta z dwójką dzieci dzieli swój czas między rodzinę, byłych uczniów i zaborczą matkę. Pewnego dnia mąż oświadcza, że zostawia ją dla innej kobiety. Mierząc się z tą narzuconą jej wolnością, Nathalie musi na nowo ułożyć swoje życie. Film toczy się wokół pytań o szczęście, powołanie i o to, czy ustalony tryb życia to wartość czy głupota. Przedstawia nie tylko poszukiwanie nowych dróg w życiu bohaterki, ale również rozważania na temat tego, czy i w jakim stopniu w codziennym życiu przydaje się filozofia.

W ostatni poniedziałek, 29 sierpnia „ Kwiat wiśni i czerwona fasola ”, w reżyserii Naomi Kawase. Film otwarcia sekcji Un Certain Regard na 68. MFF w Cannes, a także zdobywca nagród na wielu międzynarodowych festiwalach. Piękna historia nietypowej przyjaźni cukiernika i starszej kobiety, przedstawiona na tle kwitnących kwiatów wiśni. Sentaro (Masatoshi Nagase) prowadzi małą piekarnię, w której serwuje dorayaki - japoński deser składający się z naleśników przekładanych słodką pastą z czerwonej fasoli ("an"). Sentaro szuka kogoś do pomocy w kuchni, jednak gdy zgłasza się starsza pani, Tokue (Kirin Kiki), niechętnie przyjmuje ją do pracy. Tokue szybko udowadnia, że jej ręce potrafią czynić cuda, gdy chodzi o przygotowywanie "an". Dzięki jej sekretnej recepturze, mały biznes wkrótce rozkwita... Z czasem, Sentaro i Tokue otwierają przed sobą swoje serca i odsłaniają stare rany.

W Kinie Forum BOK-MCC, premierowo Facet na miarę

Od piątku 15 lipca zapraszamy na premierę francuskiej komedii romantycznej „Facet na miarę”. Ciepła i wzruszająca historia miłosna o tym, że miłości nie mierzy się w centymetrach a dla prawdziwego uczucia wszystko jest możliwe. Dla młodszych widzów „ Tini. Nowe życie Violetty” , pierwszy film fabularny z udziałem Martiny „ Tiny” Stoessel, gwiazdy znanego na całym świecie przebojowego serialu „Violetta” oraz „Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia ”- oparta na popularnej serii o wojowniczych żółwiach ninja, kontynuacja wielkiego przeboju kinowego z 2014 r. Drugo tydzień na naszym ekranie „ Iluzja2 ” nowa historia ekipy niekonwencjonalnych magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy.

„Facet na miarę” Diane (Virginie Efira) jest młodą i piękną prawniczką. Na co dzień pracuje w kancelarii, której współwłaścicielem jest jej były partner. Pewnego dnia w jej domu rozbrzmiewa sygnał telefonu stacjonarnego. Mężczyzna przedstawia się jako Alexandre (Jean Dujardin) i okazuje się szczęśliwym znalazcą jej zgubionej komórki. Proponuje randkę, która połączy oddanie telefonu ze wspólną kolacją. Diane rusza na spotkanie z tylko jedną wskazówką ułatwiającą rozpoznanie nieznajomego: „nie sposób mnie przegapić”. Mężczyzna faktycznie bardzo wyraźnie odróżnia się od pozostałych gości restauracji. Jest najprzystojniejszy i… najniższy. Wzrost nie przeszkadza mu jednak czerpać z życia pełnymi garściami i być miłośnikiem wielkich wrażeń. Ich pierwsze spotkanie kończy się szalonym skokiem ze spadochronu. Diane ulega romantycznej fascynacji wyjątkowym i niezwykle dowcipnym mężczyzną. Jednak z czasem w serce kobiety zaczynają wkradać się wątpliwości…


Film „Tini: Nowe życie Violetty” z porywającymi motywami muzycznymi i nowymi postaciami będzie nie lada gratką zarówno dla zagorzałych fanów Violetty, jak i dla nowych widzów. Scenariusz autorstwa Ramona Salazara Hoogersa, odzwierciedla wątki z poza ekranu życia Tini, opowiadając o tym, jak opuszcza ona świat Violetty i samotnie wyrusza po nieznane dotąd doświadczenia. To, co wydarzy się podczas zaledwie jednego lata, odmieni ją zarówno jako osobę, jak i artystkę.


„Wojownicze żółwie ninja: Wyjście z cienia ”- Donatello, Michelangelo, Raphael i Splinter będą musieli zmierzyć się z niebezpieczeństwem, o jakim nawet nie śnili a pomoże im w tym April O’Neil (Megan Fox), Vern Fenwick (Will Arnett) i ktoś nowy: noszący maskę hokeisty Casey Jones (Stephen Amell). Superzłoczyńca Shredder ucieka z więzienia i łączy siły z szalonym naukowcem Baxterem Stockmanem (Tyler Perry). Wraz z dwoma przygłupimi pomocnikami, Bebopem i Rocksteadym pragną zrealizować diaboliczny plan przejęcia władzy nad światem. Żółwie muszą stawić czoła aby pokonać wrogów.


W ramach "Letniego kina w dychę" 17 lipca zapraszamy na pełną humoru komedię francuską ,na podstawie opowiadań autorstwa René Goscinny'ego i Jeana-Jacques'a Sempégo „Wakacje Mikołajka”. Mikołajek wyrusza w wymarzoną wakacyjną podróż do Bretanii, gdzie czeka go mnóstwo przygód od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy. Godz.12.15, cena biletu tylko 10 zł.
Zapraszamy do Kina Forum BOK-MCC

Od piątku, 8 lipca na ekranie Kina Forum BOK-MCC premierowo dwa  tytuły filmowe:       „Iluzja 2” jeszcze bardziej pomysłowa i zaskakująca kontynuacja wielkiego kinowego przeboju z 2013 roku oraz „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka- Nowe przygody ” nawiązująca do klasyki filmowej mądra bajka z morałem. Historia, która pokazuje jak ważna jest przyjaźń i pomoc innym w potrzebie, bo przecież to właśnie krasnoludki wiedzą najlepiej, że wielkie rzeczy udaje się osiągnąć tylko wtedy, gdy działa się razem. Drugi tydzień na naszym ekranie, ekranizacja powieści brytyjskiego pisarza Roalda Dahla -„BFG: Bardzo Fajny Gigant” porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy oraz „Warcraft: początek”, film inspirowany kultową grą „Warcraft”.

W „Iluzji 2” ekipa niekonwencjonalnych magików, która na wyżyny wzniosła sztukę scenicznej iluzji – ukazując ludzkim oczom rzeczy o jakich dotąd nikomu się nie śniło i obdarowując publiczność milionami dolarów z kont niczego nie podejrzewających bogaczy – tym razem wpadnie w nie lada tarapaty. Ich żądny zemsty dawny rywal doprowadzi do katastrofy podczas finału Super Bowl, o którą oskarżeni zostaną czterej jeźdźcy. Uciekając przed FBI i policją, znienawidzeni przez publiczność będą musieli udowodnić swą niewinność i usidlić swego wroga. A wszystko to oczywiście przy użyciu swych niezwykłych umiejętności.


Bohaterka bajki „7 krasnoludków i Królewna Śnieżka- Nowe przygody ”, uciekając przed złym wilkiem, zostaje uratowana przez przebojowych małych bohaterów, o wielkich sercach. Krasnoludki wraz z Królewną Śnieżką pomagają małej Zosi odnaleźć tatę. Podczas wielkiej wyprawy czeka ich mnóstwo przygód z pięknym, bajkowym przesłaniem, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a siła miłości, która łączy rodzinę, pozwoli odnaleźć się kochającym osobom, nawet na końcu świata.


W sobotę 9 lipca w cyklu Poranek na bis!, zapraszamy na film familijny „Paddington” o przygodach sympatycznego pluszowego misia w wielkim mieście. Godz.12.15. Cena biletu tylko 9 zł.


Natomiast w niedzielę 10 lipca o godz.12.15, kolejna odsłona „Letniego Kina w dychę”. Animacja „Fru!”3D- zabawna historia o żółtym ptaszku, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo. Przez pomyłkę zostaje przewodnikiem stada, który ma za zadanie poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka. Cena biletu tylko 10 zł.


Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

DKF

W lipcowym repertuarze Dyskusyjnego Klubu Filmowego dkfbok, cztery tytuły filmowe. Spotykamy się w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Kinie Forum BOK-MCC. Szczegóły na stronie: kino.boleslawiec.pl

Pierwszą lipcową propozycją w dkf-ie był film dokumentalny „Łowcy miodu”- polski film przyrodniczy o pszczołach i pszczelarstwie, ukazujący problem poszukiwania przyczyn masowego ginięcia pszczół oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie, co każdy z nas może zrobić, aby przyczynić się do poprawy sytuacji.

W kolejny poniedziałek (11 lipca) nominowany min. do Złotego Globu, dramat w reżyserii Klausa Härö „Szermierz”. Film przedstawia historię współpracownika stalinowskiej milicji, który ucieka z Leningradu do estońskiej wsi. Rozpoczyna pracę jako nauczyciel w miejscowej szkole, przy której otwiera klub szermierski. Przeszłość nie pozwala mu o sobie zapomnieć, gdy inny nauczyciel zaczyna dociekać, czym mężczyzna zajmował się wcześniej.

18 lipca „Szukając Kelly” francuski dramat, nominowany do Złotej Kamery na festiwalu w Cannes w 2015 roku. Jest to historia  z pozoru szczęśliwej rodziny, żyjącej na południu Francji. Sielanka trwa dopóki szesnastoletnia córka nie ucieka z domu, aby żyć w szariacie ze swoim muzułmańskim chłopakiem. Jej ojciec Alain nie jest w stanie się z tym pogodzić. Obsesyjnie szuka Kelly przez 10 lat, zostawiając wszystko, co do tej pory kochał. Jedynym sojusznikiem w tych wieloletnich poszukiwaniach jest jego syn Kid, który poświęca młodość na znalezienie siostry.

W ostatni poniedziałek, 25 lipca „ Wyznania nastolatki” dojrzały, przemyślany film opowiadający o rozterkach dorastania, nastoletnich eksperymentach i miłosnych zawodach – wszystko w lekko nostalgicznym tonie, w rytm muzyki The Stooges i T.Rex.

Kino Forum BOK-MCC zaprasza

Od piątku, 1 lipca zapraszamy na premierę filmu „BFG: Bardzo Fajny Gigant”. Jest to wzruszająca i zabawna historia wsparta fantastyczną oprawą wizualną, gwarantującą niezwykłą filmową przygodę dla całej rodziny. Ekranizacja powieści brytyjskiego pisarza Roalda Dahla, twórcy takich książek jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Kuba i ogromna brzoskwinia” czy „Matylda”. Reżyserem filmu jest Steven Spielberg, który po raz pierwszy postanowił stworzyć film wspólnie ze studiem Walt Disney.                              „BFG: Bardzo Fajny Gigant” to porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Obraz wyświetlany w wersji tradycyjnej oraz w formacie 3D.


Dla miłośników gier komputerowych przygotowaliśmy film inspirowany kultową grą „Warcraft”. „Warcraft: początek”, to epicka opowieść o konflikcie dwóch zwaśnionych królestw zamieszkiwanych przez ludzi Azeroth (Przymierze) i świat orków Draenor (Horda).Azeroth stoi na krawędzi wojny, a jego cywilizacja musi stawić czoła najeźdźcom- orkom, którzy opuszczają swój ginący świat, by skolonizować inny. Gdy otwiera się portal łączący te światy, jedną armię czeka zniszczenie, a drugą- zagłada. Każda ze stron ma swojego bohatera, a gdy oni zetrą się ze sobą, wynik tego starcia zdecyduje o losach ich rodzin, rodów i domów.Na naszym ekranie drugi tydzień kontynuacji jednego z największych przebojów w dziejach kina  „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”. Spektakularna opowieść o inwazji przedstawicieli obcej cywilizacji na naszą planetę, która powraca aby ze zdwojoną siłą przypuścić atak na Ziemię. Obraz wyświetlany w wersji tradycyjnej oraz w formacie 3D.

W niedzielę 3 lipca, rozpoczynamy wakacyjny przegląd popularnych animacji i ulubionych filmów w ramach cyklu „LETNIE KINO W DYCHĘ”. Przedstawimy animację „Królowa Śniegu” 3D o złej królowej, która zamierza zamrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. W tym celu Królowa Śniegu porywa Kaia, syna słynnego mistrza wyrobów ze szkła. Na pomoc w poszukiwaniu chłopca, wyrusza jego siostra Gerda. Godzina 12.15. Cena biletu tylko 10 zł.


Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

joomla template 1.6