1181973
DziśDziś1028
WczorajWczoraj1367
TygodniowoTygodniowo5918
MiesięcznieMiesięcznie1028
ŁącznieŁącznie1181973

Kino Forum BOK-MCC zaprasza

Od piątku, 1 lipca zapraszamy na premierę filmu „BFG: Bardzo Fajny Gigant”. Jest to wzruszająca i zabawna historia wsparta fantastyczną oprawą wizualną, gwarantującą niezwykłą filmową przygodę dla całej rodziny. Ekranizacja powieści brytyjskiego pisarza Roalda Dahla, twórcy takich książek jak „Charlie i fabryka czekolady”, „Kuba i ogromna brzoskwinia” czy „Matylda”. Reżyserem filmu jest Steven Spielberg, który po raz pierwszy postanowił stworzyć film wspólnie ze studiem Walt Disney.                              „BFG: Bardzo Fajny Gigant” to porywająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, który odkrywa przed nią cuda i sekrety magicznej krainy. Obraz wyświetlany w wersji tradycyjnej oraz w formacie 3D.


Dla miłośników gier komputerowych przygotowaliśmy film inspirowany kultową grą „Warcraft”. „Warcraft: początek”, to epicka opowieść o konflikcie dwóch zwaśnionych królestw zamieszkiwanych przez ludzi Azeroth (Przymierze) i świat orków Draenor (Horda).Azeroth stoi na krawędzi wojny, a jego cywilizacja musi stawić czoła najeźdźcom- orkom, którzy opuszczają swój ginący świat, by skolonizować inny. Gdy otwiera się portal łączący te światy, jedną armię czeka zniszczenie, a drugą- zagłada. Każda ze stron ma swojego bohatera, a gdy oni zetrą się ze sobą, wynik tego starcia zdecyduje o losach ich rodzin, rodów i domów.Na naszym ekranie drugi tydzień kontynuacji jednego z największych przebojów w dziejach kina  „Dzień Niepodległości. Odrodzenie”. Spektakularna opowieść o inwazji przedstawicieli obcej cywilizacji na naszą planetę, która powraca aby ze zdwojoną siłą przypuścić atak na Ziemię. Obraz wyświetlany w wersji tradycyjnej oraz w formacie 3D.

W niedzielę 3 lipca, rozpoczynamy wakacyjny przegląd popularnych animacji i ulubionych filmów w ramach cyklu „LETNIE KINO W DYCHĘ”. Przedstawimy animację „Królowa Śniegu” 3D o złej królowej, która zamierza zamrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. W tym celu Królowa Śniegu porywa Kaia, syna słynnego mistrza wyrobów ze szkła. Na pomoc w poszukiwaniu chłopca, wyrusza jego siostra Gerda. Godzina 12.15. Cena biletu tylko 10 zł.


Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

Ostatnia szansa – DON’T MISS IT!

Dziewczyny i chłopaki…. Panie i Panowie! Właśnie zadzwonił ostatni dzwonek, nie tylko na szkolnych korytarzach, ale również w procesie rekrutacji kandydatów na Miss i Mistera Bolesławieckiego Święta Ceramiki 2016. Ostatnia szansa to spotkanie 4 lipca, o godz. 15.00 w  Sali konferencyjnej BOK-MCC.

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych do udziału w tej imprezie i równocześnie zachęcamy wszystkich niezdecydowanych. O tym, że warto… opowiadają specjalnie dla Was: Iga Gręda – Miss BŚC 2015 i Dominik Pikuła – Mister BŚC 2015.

DON’T MISS IT!!!

NAPISZ DO NAS JUŻ TERAZ!„LETNIE KINO W DYCHĘ” w Kinie Forum BOK-MCC

Zapraszamy do Kina Forum na wakacyjny przegląd popularnych animacji i ulubionych filmów dla całej rodziny. Seanse w każdą niedzielę lipca oraz w sierpniu zawsze o godz. 12.15 Bilet tylko 10 zł. Szczegóły i rezerwacja na stronie www.kino.boleslawiec.pl.

W ramach "Letniego kina w dychę" nasi widzowie będą mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie ulubione filmy i bajki zarówno w wersji tradycyjnej jak i w formacie 3D .W naszym cyklu wyświetlimy 8 tytułów.

Przegląd rozpoczynamy w sobotę, 3 lipca animacją „ Królowa Śniegu” 3D o złej królowej, która zamierza zamrozić serca wszystkich ludzi i pozbawić ich emocji. Jeżeli ten niecny plan się powiedzie ludzie zapomną, czym są miłość, przyjaźń i dobro. W tym celu Królowa Śniegu porywa Kaia, syna słynnego mistrza wyrobów ze szkła. Na pomoc w poszukiwaniu chłopca, wyrusza jego siostra Gerda.
Tydzień później, 10 lipca „Fru!” 3D - zabawna historia o żółtym ptaszku, który nigdy wcześniej nie wychylił dzioba poza rodzinne gniazdo. Przez pomyłkę zostaje przewodnikiem stada, który ma za zadanie poprowadzić grupę skrzydlaków do ciepłych krajów. Problem w tym, że nieborak nie ma zielonego pojęcia, gdzie leży Afryka.
17 lipca zapraszamy na pełną humoru komedię francuską ,na podstawie opowiadań autorstwa René Goscinny'ego i Jeana-Jacques'a Sempégo „Wakacje Mikołajka”. Mikołajek wyrusza w wymarzoną wakacyjną podróż do Bretanii, gdzie czeka go mnóstwo przygód od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy.

24 lipca znana wszystkim historia o drewnianym chłopczyku, w filmie „Pinokio”. Ubogi konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianą kukiełkę. Ku jego wielkiemu zdziwieniu, zrobiona z sosnowego pnia zabawka zaczyna się ruszać i mówić. Dżepetto nadaje jej imię - Pinokio. Ożywiony pajacyk za nic ma dobre wychowanie i sprawia swojemu wynalazcy coraz więcej kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat w poszukiwaniu przygód.
W ostatnią niedzielę miesiąca, 31 lipca „Czarnoksiężnik z Oz. Powrót Dorotki”3D, kontynuacja niezapomnianej powieści Lymana Franka Bauma. Chociaż od powrotu Dorotki z Oz minęła zaledwie chwila, na dziewczynkę czeka już kolejna przygoda. Wezwana przez przyjaciół – Stracha na wróble, Tchórzliwego Lwa i Blaszanego Drwala, ponownie przenosi się do zaczarowanej krainy. Na miejscu odkrywa, że pod jej nieobecność władzę nad Oz przejął brat Złej Czarownicy z Zachodu – złośliwy i przebiegły Błazen. Jedyną osobą zdolną powstrzymać złoczyńcę jest Dorotka.

W pierwszą niedzielę sierpnia 7.08 , zobaczymy film przygodowy „Mój przyjaciel orzeł” . Bohaterem filmu jest mieszkający w górskiej okolicy chłopiec o imieniu Lukas, który znajduje w lesie ranne pisklę orła. Lukas postanawia wyleczyć jego złamane skrzydło i nauczyć życia w dzikich ostępach. Zadanie jest bardzo trudne, bo ojciec chłopca nie pochwala jego planów, a sam orzeł jest na początku bardzo nieufny. Z czasem jednak relacja Lukasa z dzikim zwierzęciem zmienia się w niezwykłą przyjaźń i prowadzi do fascynujących przygód. Wielkim wsparciem dla Lukasa jest tajemniczy Danzer (Jean Reno), który jak nikt inny zna się na obyczajach dzikich zwierząt i otwiera przed chłopcem ich niezwykły świat. 14 sierpnia na ekranie „Mały Książę” 3D, niezwykła ekranizacja jednej z najsłynniejszych książek na świecie. Mała dziewczynka zaprzyjaźnia się z ekscentrycznym staruszkiem z sąsiedztwa, który przedstawia się jako Pilot. Nowy znajomy opowiada jej o niezwykłym świecie, gdzie wszystko jest możliwe. Świecie, do którego dawno temu zaprosił go przyjaciel – Mały Książę. Tak zaczyna się magiczna i pełna przygód podróż dziewczynki do krainy jej własnej wyobraźni i do bajkowego uniwersum Małego Księcia. Przegląd zakończymy 28 sierpnia , drugą częścią „Królowej Śniegu 2”3D. Po pokonaniu złej Królowej Śniegu gadatliwy troll Orm powraca w rodzinne strony. Spodziewa się, że bez trudu zdobędzie rękę księżniczki trolli i zacznie wygodne życie bohatera. Jednak zamiast tego czekają go nowe wyzwania. W Krainie Lodu odradza się zło. To odbicie Orma w magicznym zwierciadle, które przejmuje władzę nad zastępami lodowej armii. Złoczyńca, obwołując się Królem Śniegu, zamierza sprowadzić na świat wieczną zimę. Na szczęście Ormowi z pomocą przyjdą wypróbowani przyjaciele – Gerda, Kai, zbuntowana piratka i niezawodna łasiczka Zuzia. Razem przeżyją mnóstwo przygód, kolejny raz ratując Krainę Lodu przed wielkim niebezpieczeństwem.


Hiszpański klimat w CIK

Na wyjątkową podróż, nie tylko muzyczną, zabierze nas 14 lipca 2016r. zespół Quatuor Europa oraz Anna Radomska – doradca ds. kultury przy Konsulacie Honorowym RP w Pampelunie.
Rok 2016 w historii literatury światowej jest rokiem szczególnym, wypada bowiem 400-lecie śmierci jednego z największych pisarzy hiszpańskich - Miguela de Cervantesa - autora słynnej powieści "Don Quichote". Z tej okazji, zapraszamy 14 lipca o godz. 18.00 do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” spotkanie z kulturą Hiszpanii w niecodziennej formie.

Muzyczna podróż
Główną atrakcją hiszpańskiego wieczoru w CIK będzie  koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego Quatuor Europa w składzie: Cristian Ifrim - I skrzypce, Anna Radomska Gardyjas – skrzypce, Jorge Wojtysiak – altówka, Małgorzata Sęk – wiolonczela. Program oparty jest na muzyce inspirowanej powieścią Cervantesa, bogato ilustrowany slajdami i opowieścią, ze szczególnym uwzględnieniem motywów z Kraju Basków i szlaku Jakubowego.

Ponadto zapraszamy na wpisujący się klimat wieczoru występ uczestników Pracowni Tańca Flamenco BOK-MCC prowadzonej przez Magdalenę Zientarę.

Hiszpańskie wino
Dodatkową atrakcją będzie również degustacja wina prowadzona przez Annę Radomską - doradcę do spraw kultury w Konsulacie Honorowym RP w Pampelunie. Gatunkowe trunki udostępnione będą przez Stowarzyszenie Winnic Hiszpańskich. Podczas degustacji wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się o kulturze spożywania wina, winnych tradycjach i o tym jak należy wino smakować i oceniać. Podczas spotkania dostępne będą prospekty turystyczne promujące region - Navarrę.

Kwartet smyczkowy
Zespół QUATUOR EUROPA powstał w 2000 roku z inicjatywy czwórki znakomitych muzyków - solistów najważniejszych orkiestr europejskich, których łączy wspólne zamiłowanie do muzyki kameralnej. Na co dzień są członkami orkiestr takich jak: Orquesta de Camara del Palau de la Música Catalana, Philharmonia Orchestra of Yale, Orkiestra Filharmonii w Bukareszcie, Sinfonia Varsovia, Orquestra de Euskadi w San Sebastian, Orquestam Sinfonica de Navarra, Grupo Enigma (orkiestra kameralna) w Saragossie, Polish Camerata. Każdy z nich reprezentuje inny kraj pochodzenia, ale łączy ich obecnemiejsce zamieszkania, w północnych prowincjach Hiszpanii (Nawarra Gipuzcoa) Członkowie Quatuor Europa uczestniczyli w wielu konkursach muzyki kameralnej, zdobywając nagrody i wyróżnienia.


Patronem medialnym wydarzenia jest Portalu Bolec.Info.

Pracownia na medal

Ostatni miesiąc zapisał się w historii pracowni tańca współczesnego BOK-MCC jako pasmo artystycznych sukcesów. Grupy Nocturn i Modus wzięły udział w trzech przeglądach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Bilans to: trzy I miejsca, jedno II miejsce i wyróżnienie. Instruktorem grupy jest Halina Bałacka – Kłak. Zajęcia w pracowni tańca współczesnego odbywają się w trzech grupach: PROMYKI dla dzieci w wieku 7-9 lat, NOCTURN uczestnicy w wieku od 10 do 15 lat, oraz  MODUS dla młodzieży powyżej 15 lat.

Złoto w Żarach
Podczas II Mistrzostw Polski Zachodniej w Tańcu Freestyle (Hip Hop, Break Dance, Electric Boogie) BATTLE For Żary, w dniu 21 maja 2016r., pracownia tańca współczesnego BOK-MCC zaprezentowała swoje dwie choreografie. Efektem były dwa I miejsca starszych grup: Nocturn i Modus!

Stonoga 2016
Drugi wyjazd pracowni to kolejny sukces. Tym razem  11 czerwca 2016 podczas XVII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU  ZESPOŁÓW TANECZNYCH „STONOGA 2016”. Grupa Nockturn wywalczyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej, a grupa Modus zajęła II miejsce. Warto dodać, że w tegorocznej Stonodze startowała aż 57 grup tanecznych z 12 miast Polski.

Lubin Dance
19 czerwca 2016 pracownia reprezentowała BOK-MCC podczas VII Dziecięcego i Młodzieżowego Przeglądu Tanecznego Dolnego Śląska LUBIN DANCE 2016, który zgromadził 400 tancerzy z Dolnego Śląska. Uczestnicy prezentowali sie w dwóch kategoriach: mini spektakl taneczny i taniec nowoczesny. W przeglądzie wzięły udział grupy pracowni tańca współczesnego, a wyróżnienie zdobyła Julia Babijczuk z grupy MODUS tańcząc solo własna choreografię.

 13250514_510985209107762_130975612_n13410737_10206927162679989_375090541_o13499837_488426058033188_837429039_o13517805_488426151366512_2053273351_o13523932_488425984699862_1618178443_o13535751_488425924699868_1583943964_n13549233_488426168033177_1680525718_o13555683_488426238033170_809089995_o13555761_488425911366536_1329073523_o

Gratulując sukcesów wszystkim uczestnikom oraz instruktorowi, przypominamy że zapisy do wszystkich pracowni BOK-MCC startują w ostatnim tygodniu sierpnia 2016r. Ilość miejsc ograniczona.

Kino Forum BOK-MCC zaprasza

Od piątku, 24 czerwca zapraszamy na premierę filmu Dzień Niepodległości. Odrodzenie. Jest to kontynuacja pierwszej części z 1996 roku ,jednego z największych przebojów w dziejach kina. Spektakularna opowieść o inwazji przedstawicieli obcej cywilizacji na naszą planetę, którą wyreżyserował mistrz fantastyczno-naukowego filmu katastroficznego Roland Emmerich. Po najeździe obcych na Ziemię ludzie wykorzystali pozostawione przez nich zdobycze techniki do budowy supernowoczesnego systemu obronnego dla całej naszej planety. Nic jednak nie mogło przygotować nas na ponowny najazd przybyszy, którzy powracają, by ze zdwojoną siłą przypuścić atak na Ziemię. Gigantyczne statki obcych obracają w gruzy największe metropolie i los świata wydaje się przesądzony. Końcu świata zapobiec może tylko zdecydowana akcja wszystkich ludzi, którzy jednoczą się w zmasowanym kontrataku, by pokazać obcym, że Ziemia jest już zajęta. Obraz wyświetlany w wersji tradycyjnej oraz w formacie 3D.


Ponadto na ekranie naszego Kina, drugi tydzień najnowszej animacji Disney/Pixar Gdzie jest Dory o zapominalskiej morskiej rybce, która udaje się w podróż do Kalifornii, by odnaleźć utraconą rodzinę oraz „Obecność 2” horror paranormalny ,ekranizacja kolejnego przypadku zaczerpniętego z archiwum spraw słynnych demonologów Eda i Lorraine Warrenów.


Szczegóły i rezerwacja na: www.kino.boleslawiec.pl

Centrum Krwiodastwa informuje


joomla template 1.6