Filmowy, przedsylwestrowy wieczór w Kinie Forum
Przed nami piąta edycja imprezy, która wpisała się już na stałe w nasz kalendarz i jednocześnie filmowe wydarzenie dla widzów poszukujących światowego, prestiżowego kina, miłośników kina artystycznego, którzy częściej wybierają w kinach emocjonalną, dojrzałą historię niż lekką rozrywkę.
Zapraszamy wszystkich wielbicieli kina tradycyjnie w przedostatni wieczór, 30 grudnia 2025 roku o godz. 17.30. W programie przedsylwestrowego wieczoru przedpremierowe pokazy filmów pretendujących do Oscara®, uroczysty toast, muzyka filmowa i… kameralna atmosfera*. Mile widziane stroje wieczorowe i oczywiście dobry nastrój.
W repertuarze:
- DREAMS (Meksyk, USA 2025, melodramat, czas 100 min.)
w reż. Michela Franco to film o pożądaniu, wolności, władzy i relacjach. Intryguje, porusza i... rozpala zmysły. Naładowana zmysłowym napięciem opowieść o namiętności, zderzeniu kultur, ambicjach i cenie, jaką płacimy za marzenia. Czy miłość dwóch tak różnych światów ma szansę przetrwać? – seans przedpremierowy!
- WARTOŚĆ SENTYMENTALNA (Norwegia, Niemcy, Dania, Francja, Szwecja
2025, dramat/komedia, czas 135 min.) w reż. Joachima Triera, to wielkie mistrzowskie kino – poruszająca, słodko-gorzka opowieść o rodzinie, wspomnieniach i pojednaniu po latach. Porównywany do najlepszych filmów Bergmana, zachwyca krytyków na całym świecie i umacnia status Triera jako jednego z najwybitniejszych współczesnych twórców.
Zdobywca nagród: Grand Prix Festiwalu Cannes - Najlepszy film Joachim Trier oraz 4 nominacji do Europejskich Nagród Filmowych – seans przedpremierowy!
Szczegóły & bilety (*wydarzenie z ograniczoną liczbą miejsc do 200) www.kino.boleslawiec.pl