1812797
DziśDziś1592
WczorajWczoraj2020
TygodniowoTygodniowo9900
MiesięcznieMiesięcznie29653
ŁącznieŁącznie1812797

Warsztaty teatralne dla dorosłych w BOK-MCC!

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki ogłasza nabór na warsztaty teatralne dla dorosłych. Praca na zajęciach jest dynamiczna, energetyczna i pełna radości!

Na warsztatach teatralnych skupiamy się przede wszystkim na nauce swobodnego bycia na scenie i zabawie. Używamy rozmaitych technik improwizacyjnych: od klasycznego impro do autorskich technik zarówno improwizacji dramatycznej jak i improwizacji emocjonalno – ruchowo - wokalnej.

Używamy także bardzo wielu zabaw i gier teatralnych, które wyzwalają mnóstwo pozytywnej energii, otwierają i świetnie integrują grupę. Celem warsztatów jest wystawienie spektaklu.

Zajęcia, które prowadzi Urszula Frąszczak - Matyjewicz odbywają się w każdą środę w godz. 18.30-20.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” ul. Chopina 17 w Bolesławcu. Serdecznie zapraszamy!

Spotkanie Klubu OKO Orła w lutym

W piątek, 26 lutego o g. 18.00 w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” BOK-MCC, ul. Chopina 17 odbędzie się spotkanie miłośników fotografii w Klubie Oko Orła. Wstęp wolny.

Podczas spotkania odbędzie się przegląd prac uczestników warsztatów fotograficznych BOK-MCC w CIK „Orzeł” - przygotowanie do wystawy. Zostanie również podsumowany konkurs fotograficzny miesiąca - styczeń i luty 2016 rok - organizowany przez Stowarzyszenie Fotograficzne Camera - prezentacja prac.

Miesięczny konkurs fotograficzny realizowany jest przez Stowarzyszenie Fotograficzne Camera dla członków tegoż stowarzyszenia. Konkurs dotyczy dowolnych zdarzeń fotograficznych  poprzedzającego miesiąc konkursu. Cykl konkursowy zamyka się w ciągu jednego miesiąca. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i obwarowane regulaminem.

Organizatorem spotkań Klubu Oko Orła są: Stowarzyszenie Fotograficzne Camera oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Wieczór ku chwale kobiet, czyli 8 marca w BOK-MCC

Z okazji Dnia Kobiet, 8 marca o g. 18.00 w galerii „mała Biała” BOK-MCC odbędzie się wernisaż wystawy fotografii, malarstwa i patchworku autorstwa trzech bolesławieckich artystek Joanny Bruździńskiej, Jolanty Koźmin i Jolanty Filipowicz pt. „Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca”.

Celem wystawy jest zwrócenie uwagi na twórczość bolesławianek. "Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca" to wystawa: fotografii Joanny Bruździńskiej, malarstwa Jolanty Koźmin i patchworku Jolanty Filipowicz. Wszystkie Panie rozwinęły bogaty warsztat artystyczny na podstawie amatorskiej twórczości i pomimo tego, że nie mają kierunkowego wykształcenia w prezentowanych przez siebie dziedzinach, są w stanie przedstawić konkretny dorobek. Akwarele, rysunki wykonane techniką suchej pasteli i akryle na płótnie pokaże Jolanta Koźmin. Fotografię artystyczną zaprezentuje Joanna Bruździńska, która dodatkowo zajmuje się rzeźbą i malarstwem, a fotografia jest dla niej  kolejną dziedziną pozwalająca na twórcze wyrażenie swojej wrażliwości estetycznej. Joanna Bruździńska prezentowała prace ceramiczne w BOK-MCC na autorskiej wystawie w maju 2013 roku oraz na wystawie zbiorowej Pracowni artystycznych BOK-MCC w czerwcu 2011 roku. Pani Jolanta Filipowicz po raz pierwszy, w Bolesławcu, pokaże się ze swoimi patchworkami.

Podczas wernisażu odbędzie się happening „hallo grupy” pracowni teatralnej BOK-MCC prowadzonej przez Urszulę Frąszczak - Matyjewicz. Zapraszamy również do udziału w Loteryjce - czyli loterii fantowej, podczas której będą losowane nagrody, ale tylko spośród Pań które na wernisaż przybędą w stroju nawiązującym do stylistyki lat 20. i 30. XX wieku. Do wygrania atrakcyjne nagrody, które ufundowały Termy Bolesławiec,  Restauracja Oleńka na Starówce oraz Salon kosmetyczny Fabryka urody w Bolesławcu.

Tytuł wystawy "Trzy Panie, wszystkie z Bolesławca",  to parafraza refrenu w piosence "Trzy panienki" Adama Kowalskiego z 1935 roku, w oryginale jest "Trzy panienki wszystkie z Wilna..."

Wstęp wolny, wystawa czynna do 7 kwietnia br. 

Filipowicz_JolantaJoanna Bruzdzinska 1Joanna BruzdzinskaJolanta_Kozmin 1Jolanta_KozminCOMPASSIO wystawa ceramiki, grafiki, malarstwa i rzeźby w galerii BOK-MCC

Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki serdecznie zaprasza na wystawę ceramiki, grafiki, malarstwa i rzeźby pt.: „Compassio”. Wystawa składa się z prac dziewiętnastu artystów związanych ze środowiskiem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, w tym profesorów tamtejszej uczelni.

Większość prezentowanych na wystawie zatytułowanej „Compassio” prac nawiązuje do Męki Pańskiej. Rzeźby, obrazy oraz ceramika zawierają konstrukcję mistyczno-religijną i prezentują cierpienie Chrystusa na Golgocie. Łacińskie słowo „passio” oznacza cierpienie Syna Bożego, a pojęcie „compassio” przywołuje współcierpienie Matki Chrystusowej.

Na wystawie prezentowane będą prace autorstwa: Marity Benke – Gajdy, Marii Bieńkowskiej – Kopczyńskiej Pestki, Adama Brinckena, Magdaleny Cisło, Bogdana Czesaka, Doroty Ćwieluch – Brincken, Czesława Dźwigaja, Zbigniewa Gierczaka, Ewy Janus, Pawła Legutko, Józefa Murzyna, Marcina Nosko, Natalii Nowackiej, Bogusza Salwińskiego, Aleksandra Śliwy, Stanisława Tabisza, Krystyny Zaboklickiej, Barbary Zgody, Andrzeja Zwolaka.

Wystawa prezentowana będzie w galerii „W sam raz” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki (kino Forum) do 30 marca br. Wstęp wolny.


Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" w Bolesławcu

We wtorek, 1 marca  w naszym mieście odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W programie: bieg pamięci, Msza Święta, uroczysty Apel, koncert w wykonaniu harcerzy oraz wykład Krzysztofa Rajczakowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman.

Zapraszamy mieszkańców Bolesławca do udziału w obchodach, których celem jest upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych, którzy w latach 1944 – 1963 samotnie walczyli o wolną od sowieckiej okupacji Polskę.

Program obchodów:

g. 12.00  „Commando – dla Wyklętych 1963” - bieg dla uczniów ze szkół o profilu wojskowym /teren 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu/
g. 16.00  Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych /Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy Pl. Zamkowy w Bolesławcu/
g. 17.00 Apel pod Kotwicą Polski Walczącej z asystą Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii /mury obronne ul. Kubika w Bolesławcu/
g. 17.45 Koncert Pamięci Żołnierzom Wyklętym w wykonaniu harcerzy z Harcerskiego Klubu Muzycznego oraz wykład Krzysztofa Rajczakowskiego „Bolesławieckie sylwetki Żołnierzy Wyklętych" /Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł ul. Chopina 17 w Bolesławcu/

Organizatorzy:  Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki, Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu, 23 Śląski Pułk Artylerii, Terenowa Organizacja NSZZ Solidarność w Powiecie Bolesławieckim, 62 KS Commando.Pejzaże życia w CIK "Orzeł"

W piątkowy wieczór, w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyła się prezentacja dorobku artystycznego słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W foyer można było obejrzeć wystawę fotografii „Piękno Bolesławca i okolic w obiektywie seniora” słuchaczy Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku skupionych w Klubie Fotograficznym FotoX. Na scenie, podczas dwugodzinnego programu, licznie zgromadzona publiczność, miała okazję obejrzeć multimedialną  prezentację zdjęć, wysłuchać fragmentów książki  „Pejzaże życia” pod redakcją Pani Barbary Konarskiej, członka Związków Literatów Polskich i Zespołu Literacko- Poetyckiego „Oksymoron” oraz koncertu w wykonaniu Pana Bogdana Springera. O idei wydarzenia opowiedzieli Wiesława Olczyk z UTW Bolesławiec oraz Roman Czarnecki z Zielonogórskiego UTW. Spotkanie poprowadziła Dyrektor BOK-MCC Ewa Lijewska - Małachowska.

Prezentacja dorobku zielonogórzan przeplatana była z prezentacją umiejętności bolesławieckich słuchaczek Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystąpił chór prowadzony przez Dorotę Straburzyńską oraz odbył się pokaz tańca orientalnego.

Inicjatywa na prezentację Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrodziła się dzięki Pani Wiesławie Olczyk - prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bolesławcu, która podczas ubiegłorocznego Bolesławieckiego Święta Ceramiki zaprosiła seniorów z Zielonej Góry do Bolesławca, co zaowocowało udaną współpracą i doprowadziło do zorganizowania tego spotkania. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Zielonej Górze kierowany jest przez prezes Zofię Banaszak.

IMG_3138IMG_3149IMG_3152IMG_3161IMG_3193IMG_3212IMG_3224IMG_3243IMG_3250_MG_3117

Miłość, przyjaźń, nienawiść i zazdrość… na scenie Forum

Kolejny kulturalny czwartek za nami. 18 lutego na deskach sali Forum BOK-MCC znani aktorzy: Piotr Cyrwus, Piotr Dąbrowski, Katarzyna Walter i Maja Barełkowska wystąpili w sztuce kanadyjskiego dramaturga Norma Fostera „Długi ŁYKend”.

Spektakl komediowy w reżyserii Piotra Dąbrowskiego „Długi ŁYKend”, to świetnie napisana klasyczna komedia, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Sztukę z języka angielskiego przetłumaczył Mirosław Połatyński, polski aktor i reżyser, od lat mieszkający w Kanadzie, gdzie ukończył studia reżyserskie. Ta inteligentnie przeniesiona na polski grunt sztuka nabiera szczególnej autentyczności i swojskości.

W spektaklu dwie pary znajomych prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu spędzili weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. Podczas kilkudniowego wypoczynku, ich życie zostało wywrócone do góry nogami, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżowały losy obu par. Zobaczyliśmy mieszankę uczuć: miłość, przyjaźń, nienawiść, zazdrość…, które zostały zaserwowane z wielkim poczuciem humoru. Aktorzy stanęli na wysokości zadania, świetnie wcielili się w powierzone im role. Dowcipne dialogi zagwarantowały publiczności inteligentną zabawę, wielokrotnie rozbawiając widzów, którzy doskonale bawili się podczas spektaklu.

_MG_3069_MG_3071_MG_3075_MG_3076_MG_3077_MG_3081_MG_3082_MG_3089_MG_3096_MG_3102

joomla template 1.6