1812791
DziśDziś1586
WczorajWczoraj2020
TygodniowoTygodniowo9894
MiesięcznieMiesięcznie29647
ŁącznieŁącznie1812791

WONDER WOMEN w Kinie Forum BOK – MCC

Od piątku, 2 czerwca premierowo na ekranie Kina Forum film akcji zrealizowany na podstawie serii komiksów autorstwa Williama M. Marstona pt. Wonder Women”, obraz wyświetlamy z dubbingiem oraz napisami.
Drugi tydzień na ekranie kolejna przygoda kapitana Jack'a Sparrow'a w filmie „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Film wyświetlamy w wersji cyfrowej oraz 3D, z napisami i dubbingiem.  Dla dzieci i całych rodzin pełna humoru i szalonych przygód animacja „Dudi: Cała naprzód”.

Ponadto, w sobotę 3 czerwca o 12.00 na deskach Forum spektakl dla dzieci w wykonaniu Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry pt. „Koziołek Matołek”. Ostatnie wolne miejsca czekają! Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Forum.

Szczegóły i rezerwacja na kino.boleslawiec.pl

Wonder Women” zanim stała się Wonder Woman, była Dianą, księżniczką Amazonek wyszkoloną na niepokonaną wojowniczkę. Wychowała się na odległej, rajskiej wyspie. Pewnego dnia rozbił się tam amerykański pilot, który opowiedział Dianie o wielkim konflikcie ogarniającym świat. Księżniczka porzuciła więc swój dom przekonana, że może powstrzymać zagrożenie. W walce u boku ludzi, w wojnie ostatecznej, Diana odkrywa pełnię swojej mocy... i swoje prawdziwe przeznaczenie.


2 x premiera – bolesławieccy filmowcy w Orle

Zapraszamy w piątek, 9 czerwca o 19.00 do Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" na dwie premiery filmowe młodych twórców z Bolesławca. Na ekranie „True love” i „Devil". Filmy powstały we współpracy młodzieży z pracowni Edukacji Filmowej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki prowadzonej przez Michała Szweda i Bolesławieckiej Szkoły Filmowej (II Prywatne Gimnazjum). Wstęp wolny.

„Devil” w reżyserii Wiktorii Kotowicz, to etiuda fabularna opowiadająca historię dwóch gimnazjalistów, którzy próbują dopalaczy. Nałóg w jaki wpadają staje się coraz silniejszy, co pogarsza relacje z rówieśnikami. Film ma za zadnie przestrzegać młodych ludzi przed zagrożeniami z sieci oraz przed niebezpieczeństwem jakie niosą narkotyki. Scenariusz opracowała Pracownia Edukacji Filmowej BOK – MCC. Autorem zdjęć jest Szymon Śmiałkowski, dźwięk - Dominik Mistal. Wystąpili m.in.: Adam Szaja, Bartłomiej Babiasz, Wiktor Wojtyra.

„True love”, to również etiuda fabularna. Jej reżyserem jest Maja Janiszewska. Opowiada o relacjach młodych ludzi. Główny bohater zakochuje się w szkolnej koleżance, ale nie wie jak jej o tym powiedzieć. Stara się znaleźć sposób, aby trafić do jej serca. Zdjęcia do filmu realizowane były od października do marca w Bolesławcu. Scenariusz autorstwa Pracowni Edukacji Filmowej BOK – MCC, dźwięk Kacper Kurzydło, zdjęcia: Weronika Kmita. Kierownik produkcji: Emilia Janeczek. Obsada aktorska: Wincenty Grochowski, Kornelia Kozioł, Emilia Janeczek, Kacper Kurzydło, Maja Stanisławska, Magdalena Jabłońska i inni.


Film TWIERDZA KŁODZKO w CIK "Orzeł"

Już w poniedziałek, 5 czerwca o 18.00 zapraszamy do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” BOK – MCC na seans filmu zrealizowanego przez grupę URBEX BC pt. „Twierdza Kłodzko”. Wstęp wolny!

Grupa URBEX BC powstała dwa lata temu. Ich nazwa pochodzi od wyrażenia - Urban Exploration – czyli eksploracja niedostępnych miejsc dla ludzkiej cywilizacji. Założycielem grupy jest Kacper Paraciej, który zajmuje się również montażem filmów. Na wyprawy jeździ ze swoim tatą Markiem i kolegą Kacprem Winiarskim. Do tej pory URBEX BC udało się dostać do miejsc, takich jak: Twierdza Modlin, bolesławiecka Concordia, katowicki Hotel Silesia czy też Twierdza Kłodzko. URBEX BC stale się rozwija, o czy świadczy liczba 1 700 widzów oraz ponad 60 tys. wyświetleń filmów.

W filmie prezentowanym w CIK „Orzeł” pt. „Twierdza Kłodzko” zarządca twierdzy, Pan Sławek, opowiada historię Kłodzka i jednocześnie oprowadza nas po części dostępnej dla turystów. Następnie grupa URBEX BC wchodzi do zamkniętych pomieszczeń: kazamat i winnicy. Na samym końcu dostają się do korytarzy kontrminerskich nazywanych "Labiryntem". Zapraszamy do wybrania się w podróż z grupą URBEX BC.


Dzień Dziecka


Dominika Klecha i Filip Lickiewicz z pracowni BOK – MCC laureatami konfrontacji teatralnych TEATRRRAŁKI

Uczestnicy pracowni teatralnej BOK - MCC  "hallo grupa” wzięli udział w 17. Dziecięco-młodzieżowych konfrontacjach teatralnych – TEATRRRAŁKI, które odbyły się w Jeleniej Górze. Zaprezentowali tam spektakle: "Pechowiec" i „Za jedną górą”.

Podczas 17. edycji TEATRRRAŁEK za spektakl „Pechowiec” w kategorii młodzieżowej nagroda aktorska trafiła do dwóch osób z pracowni BOK - MCC. Otrzymali ją: Dominika Klecha za rolę Myszy i  Filip Lickiewicz za rolę Kocura. Zajęcia pracowni odbywają się w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” BOK – MCC. Instruktorem grupy jest Urszula Frąszczak-Matyjewicz.

Każdy kto jeszcze nie widział zaprezentowanych w Jeleniej Górze spektakli, lub chce zobaczyć je jeszcze raz, zapraszamy 7 czerwca do CIK „Orzeł”. O godzinie 18.00 odbędzie się na spektakl „Za jedną górą”, a godzinę później o 19.00 przedstawienie „Pechowiec”. Wstęp wolny!

Scan_20170526_105429Scan_20170526_105429_001Scan_20170526_105429_002dyplom _dominikapechowiec-112pechowiec-113pechowiec-126pechowiec-129za_jedna_gora-132za_jedna_gora-137

Z dedykacją dla Mam, wyjątkowy koncert pracowni BOK – MCC

W piątkowy wieczór, 26 maja w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” w koncercie „Z dedykacją dla Mam” wystąpili uczestnicy pracowni wokalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Publiczność wysłuchała kilkunastu utworów muzyki rozrywkowej, polskiej i zagranicznej, które wokaliści przygotowali wspólnie z instruktorką pracowni Barbarą Lendzian.

Wystąpili uczestnicy trzech grup wiekowych pracowni: Oliwia Jakubowska, Zosia Wojtowicz, Sandra Gałka, Pola Pełka, Emilka Bołbot, Kasia Rozmus, Gabrysia Widera, Magda Kusber, Julia Pranić, Eliza Sondaj, Magda Cichorzewska, Kuba Półćwiartek, Zosia Kołodziej, Małgosia Mazur oraz Ania Wróblewska, która oprócz występu solowego, w trakcie wydarzenia, czytała piękne sentencje i wiersze okolicznościowe. Miłym akcentem wieczoru, był występ samej instruktorki pracowni Barbary Lendzian.

Na zakończenie koncertu, soliści swoim mamom, obecnym na widowni, złożyli życzenia i kwiaty. To był bardzo wzruszający moment. Zgromadzona publiczność gromkimi brawami podziękowała za występ. Wieczór z piosenką w CIK „Orzeł” należy zaliczyć do niezwykle udanych.
IMG_3606IMG_3612IMG_3614_MG_3437_MG_3446_MG_3464_MG_3473_MG_3482_MG_3488_MG_3497_MG_3515_MG_3521_MG_3528_MG_3537_MG_3545_MG_3548_MG_3558_MG_3567_MG_3569_MG_3582

Dyskusyjny Klub Filmowy dkfbok zaprasza w czerwcu

W poniedziałki o godzinie 19.00 zapraszamy na seanse Dyskusyjnego Klubu Filmowego Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. W czerwcowym repertuarze cztery  tytuły. Karnet w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Forum do 5 czerwca. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl

5.06 „Mali mężczyźni” akcja filmu dzieje się na Brooklynie: Jake i Tony mają po 13 lat. Poznają się, gdy rodzina Jake'a przenosi się do domu zmarłego niedawno dziadka, w którym matka Tony'ego od lat prowadzi swój sklep. Chłopcy szybko zaprzyjaźniają się ze sobą, ale ich znajomość staje pod znakiem zapytania, gdy pomiędzy ich rodzinami zachodzi poważny konflikt, którego podłożem są finanse.

 12.06 „W sieci” najnowszy film Kim Ki-duka, przynosi przejmujące studium trudnych relacji między Koreą Północną a Południową. To historia człowieka, który przez niefortunny zbieg okoliczności, zostaje uwikłany w sieć podejrzeń o szpiegostwo. Prezentowany m.in. na festiwalach w Wenecji i w Toronto thriller wywołał falę dyskusji.

 19.06 „Ostatni będą pierwszymi” nagrodzona na festiwalu w Berlinie pełna absurdów czarna komedia o dwóch podstarzałych łowcach nagród i ich nietypowych przygodach podczas poszukiwania zagubionego telefonu komórkowego...
Cochise i Gilou, przyjaciele i zawodowi łowcy nagród, otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i jego jeszcze dziwniejszych mieszkańców, jedynych, którzy są w stanie przybliżyć ich do odnalezienia nie tylko telefonu, ale też zagubionego sensu i wiary.

26.06 „Lady M.” przedpremierowy pokaz fascynującej rosyjskiej XIX-wiecznej powieści przeniesionej na ekran przez debiutanta Williama Oldroyda.  Ekranizacja podbiła szturmem światowe festiwale i skradła serca publiczności i krytyków.
Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta!joomla template 1.6