1812799
DziśDziś1594
WczorajWczoraj2020
TygodniowoTygodniowo9902
MiesięcznieMiesięcznie29655
ŁącznieŁącznie1812799

Pracownia tańca BOK – MCC nagrodzona we Wrocławiu

I miejsce zajęła grupy Modus, a III - Nocturn na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego "TOP", który odbył się 20 maja we Wrocławiu. Organizatorem turnieju była szkoła tańca Setenta. Nagrodzeni, dzieci i młodzież z pracowni tańca współczesnego, na co dzień ćwiczą w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki pod okiem instruktorki Haliny Bałackiej-Kłak.

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego "TOP" odbył się na terenie obiektu sportowego - hali wielofunkcyjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W imprezie udział wzięło ponad 50 klubów tanecznych z całej Polski, m.in.: z Poznania, Szczecina, Tarnowskich Gór, Opola, Wrocławia, Łodzi, Grodziska Mazowieckiego. Tancerze współzawodniczyli ze sobą z podziałem na kategorie względem wieku, doświadczenia oraz stylu. Uczestników oceniało jury w składzie: Mateusz Sobecko, Marta Brendel, Przemysław Polakowski, Kasia Jukowska, Malwina Łomny, Katarzyna Bryłka, Iwona Markiewicz, Małgorzata Żamojcin.

Uczestnicy zajęć pracowni tańca współczesnego BOK - MCC zdobywają nagrody i wyróżnienia w konkursach regionalnych i ogólnopolskich. Spektakle taneczne, prezentowane przez pracownię w sali Forum cieszą się ogromną popularnością. We wrześniu 2014  odbyła się premiera spektaklu „Z jednej gliny”. Wykonawcy poprzez taniec opowiedzieli historię bolesławieckiej ceramiki na przestrzeni wieków. W kwietniu 2015 roku pracownia zaprezentowała spektakl „Metanoia”, który miał swoją premierę kwietniu 2012 roku w Teatrze Starym w Bolesławcu. W grudniu 2015 roku tancerze wzięli udział w widowisku muzycznym na podstawie bajki "Król lew" przygotowanym przez pracownie muzyczne i taneczne BOK - MCC. W tym roku, 2 marca, odbyła się premiera spektaklu pt. „KAIROS - wykorzystać czas”. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem wartościowego przesłania spektaklu oraz jego profesjonalnego wykonania przez młodych tancerzy. Główną osią przedstawienia jest czas i kolejne etapy życia człowieka. Od dzieciństwa poprzez młodość i dorosłość, po starość.

12345

Życzenia


Małgorzata Foremniak jako Elizabeth Taylor na deskach Forum w BOK - MCC

W ramach kulturalnych czwartków, 25 maja w sali Forum znani i cenieni aktorzy: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Sambor Czarnota i Martyna Kliszewska wystąpili w spektaklu autorstwa Jakuba Przebindowskiego „Być jak Elizabeth Taylor”. Za spektakl publiczność podziękowała aktorom owacjami na stojąco.

Bolesławiecka publiczność z wielką uwagą śledziła losy najsłynniejszej pary w dziejach Hollywood Elizabeth Taylor i Richarda Burtona, którzy po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. W spektaklu znalazły się wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie. Dużym atutem przedstawienia, oprócz gry aktorskiej, są wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego.

_MG_3320_MG_3329_MG_3334_MG_3336_MG_3344_MG_3354_MG_3360_MG_3369_MG_3379_MG_3404

W Kinie Forum - Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara

Od piątku, 26 maja na ekranie Kina Forum BOK - MCC premierowo kolejna przygoda kapitana Jack'a Sparrow'a w filmie „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Film wyświetlamy w wersji cyfrowej oraz 3D, z napisami i dubbingiem.  Dla dzieci i całych rodzin pełna humoru i szalonych przygód animacja „Dudi: Cała naprzód”.

Drugi tydzień na ekranie zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba „Jutro będziemy szczęśliwi” oraz inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji „Gwiazdy”.

„Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” - kapitan Jack Sparrow nie ma lekko. Co przygoda, to kolejny problem. Tym razem jego dawny wróg Salazar po wydostaniu się z Diabelskiego Trójkąta postanawia zmieść z powierzchni Ziemi wszystkich piratów. WSZYSTKICH! Co jak co, ale nasz ulubiony „captain Jack” ma spory problem. Na szczęście jest jeden artefakt, który może zatrzymać nikczemnego Salazara – magiczny trójząb Posejdona.„Dudi: Cała naprzód”- jest rok 2100. Poziom oceanów podniósł się na tyle, że ludzkość opuściła ziemię. Teraz gospodarzami naszej planety są wszelkie wodne istoty. Mała ośmiorniczka Dudi i jej przyjaciele: zwariowana ryba żabnica oraz neurotyczna krewetka, niechcący doprowadzają do podwodnej katastrofy, która sprawia, że grupa ich najbliższych zostaje uwięziona w pułapce. Sytuacja jest podbramkowa, a w okolicy próżno szukać pomocnej płetwy. Dudi i przyjaciele muszą wypłynąć na szerokie wody w poszukiwaniu ratunku. Będzie kolorowo, zabawnie, czasem trochę niebezpiecznie, ale zawsze ciekawie. Podmorska ekipa dotrze do zatopionych ulic Nowego Jorku, wraku Titanica, a nawet do dalekiej Arktyki. Na szlaku spotkają mnóstwo niezwykłych istot, zawrą wspaniałe przyjaźnie i odkryją niejedną podwodną tajemnicę.

Świętujemy Dzień Dziecka w BOK - MCC

Z okazji Dnia Dziecka Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki przygotował ofertę, nie tylko dla najmłodszych. Do Kina Forum zapraszamy na filmowe hity z niespodzianką oraz na spektakl „Koziołek Matołek”. W CIK „Orzeł” będziemy czytać dzieciom. W budynku BOK – MCC przy placu Piłsudskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac, które powstały na zajęciach podczas ferii zimowych, a na skwerze za BOK – MCC wystąpią tancerze.

Już 31 maja w godzinach 15.00 – 17.00, uczestnicy pracowni tańca hip-hop zaprezentują swoje umiejętności. Na skwerze za BOK – MCC wystąpią grupy: Canon i Canonki.  Do obejrzenie przygotowanych układów zapraszają dzieciaki z pracowni oraz ich instruktorka Katarzyna Tomczyk-Jakubowska.

1 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się otwarcie wystawy prac wykonanych przez dzieci i młodzież podczas ferii zimowych 2017. Podziwiać będziemy kompozycję naścienną, inspirowaną ptakami pt. „Nasze niebo”. Zajęcia w pracowni ceramicznej prowadzili instruktorzy ośrodka kultury: Edyta Orlińska, Katarzyna Zarówny i Mateusz Grobelny. Zapraszamy do holu, BOK - MCC I piętro.

Tego dnia zapraszamy również do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”, gdzie uczestnicy pracowni teatralnej "hallo grupa” czytać będą pełną magii i zaczarowanych postaci opowieść, autorstwa Jana Brzechwy, pt. „Baśń o stalowym jeżu”. W godzinach porannych dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, wieczorem o 18.00 dla wszystkich chętnych – wstęp wolny! Instruktorką pracowni teatralnej jest Urszula Frąszczak-Matyjewicz.

Również w czwartek, w  Kinie  Forum seanse z niespodzianką - Happy Seats czyli „Szczęśliwy fotel”. Na filmowe hity zapraszamy wspólnie z firmami: EPPE Spółka z o.o. i Disney.
O godzinie 13.00  i 15.00 odbędą się seanse pełnej humoru i szalonych przygód animacji „Dudi: Cała naprzód”. Nieco starszą widownię zapraszamy o 15.30  i 17.30 na kolejną przygodę kapitana Jack'a Sparrow'a w filmie „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara”. Obraz w polskiej wersji językowej (dubbing).


Natomiast w sobotę, 3 czerwca o 12.00, na deskach sali Forum wystąpią aktorzy Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze, w spektaklu „Koziołek Matołek”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Forum. Spektakl szczególnie polecamy dzieciom w wieku od 4 do 13 lat. Szczegóły na stronie: kino.boleslawiec.pl.


Świętowaliśmy Dni Otwarte Funduszy Europejskich

W piątkowe popołudnie, 19 maja, w ramach ogólnopolskiej akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w Amfiteatrze Miejskim, w parku przy ulicy Tyrankiewiczów, odbyła się impreza plenerowa „Rodzinnie i aktywnie w Bolesławcu”. Organizatorami imprezy byli: Ministerstwo Rozwoju, Fundusze Europejskie, Gmina Miejska Bolesławiec oraz Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.

Podczas wydarzenia w programie artystycznym zaprezentowali się uczestnicy pracowni Amatorskiego Ruchu Artystycznego BOK – MCC. Z pracowni wokalnej, którą prowadzi  Barbara Lendzian zaśpiewały: Eliza Sondaj, Magdalena Cichorzewska i Julia Pranic. Blok tańców górnośląskich zatańczyli członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego instruktorką jest Agnieszka Radwańska. Tańce orientalne i tribal fusion wykonały uczestniczki pracowni tańca orientalnego Idalii Kowary – Schmidt. Wystąpiła również, w 40-osobowym składzie, pracownia tańca hip-hop: Canonki, Canon – skład i Canon, tancerze ćwiczą pod okiem Katarzyny Tomczyk-Jakubowskiej.

Poza występami, na uczestników wydarzenia, czekało wiele atrakcji o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

IMG_2930IMG_2933IMG_2943IMG_2955IMG_2965IMG_2972IMG_2978IMG_2995IMG_3015IMG_3018

Targi Ślubne - komunikat

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramiki informuje, że Targi Ślubne zaplanowane na niedzielę 21 maja, z przyczyn niezależnych od Organizatora, zostały przeniesione na inny termin.
joomla template 1.6