1812794
DziśDziś1589
WczorajWczoraj2020
TygodniowoTygodniowo9897
MiesięcznieMiesięcznie29650
ŁącznieŁącznie1812794

„Dzban ognia” premiera w BOK - MCC

Premiera filmu dokumentalnego „Dzban ognia” zrealizowanego przez Michała Bednarskiego i Michała Szweda miała miejsce w piątkowy wieczór, 12 maja w Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki.

Film został zrealizowany podczas ubiegłorocznego 22. Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Opowiada o procesie budowy i wypału autorskiego pieca „Akwarium ognia”, którego pomysłodawcą i twórcą jest artysta – ceramik Mateusz Grobelny. Na premierze obecni byli twórcy obrazu oraz bohater dokumentu, z którymi publiczność miała okazję porozmawiać, zarówno przed, jak i po sensie.

IMG_2833IMG_2842IMG_2853IMG_2859IMG_2864

Osoby, którym nie udało się dotrzeć na premierę, zapraszamy do obejrzenia filmu:


Koncert Zbigniewa Wodeckiego odwołany!

Zwrot biletów w kasie kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbywa się do planowanego dnia koncertu Zbigniewa Wodeckiego, tj. do 18 maja 2017 roku.

Przedszkolaki na scenie w BOK - MCC

W ubiegły piątek, 12 maja na scenie sali Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramik zaprezentowało się ponad 200 dzieci z 13 bolesławieckich przedszkoli.  W drugim Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej „Pozytywka” zaprezentowały się maluchy z Miejskich Przedszkoli Publicznych nr 1, 2, 3 i 3-filia, 4, 5, 6, 7 oraz Niepublicznych Przedszkoli „Jacek i Agatka”, „Zielona Nibylandia”, „Nibylandia” i „Bajka”, a także z Prywatnego Przedszkola OXPRESS.

Każdy występ był starannie przygotowany a prezentacje miały swój indywidualny charakter poprzez odpowiednie stroje, rekwizyty, choreografię i  dekoracje nawiązujące do wykonywanych piosenek. Śpiewali soliści, duety oraz grupy składające się od kilku do kilkudziesięciu przedszkolaków, często towarzyszyli im tancerze. Przygotowano m.in.  inscenizację do piosenki „Kaczka dziwaczka”,  oraz utwory nawiązujące do pór roku: „Lato”, „Wiosna w błękitnej sukience”, „Maszeruje wiosna”, „Przyszła wiosna”; „Wiosna, wiosenka”; tańca „Koronkowa lambada”, „Indiański taniec”, „Brazylijska samba”, „Skaczące nutki” czy też do świata, który nas otacza „Każdy kwiat to mały świat”, „Nasza planeta”, „Na podwórku”. Każdy z występów był bardzo ciepło przyjmowany przez publiczność, którą w większości stanowili koledzy i koleżanki występujących oraz  ich opiekunowie i rodzice.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Jury w składzie Beata Sulska Naczelnik Wydziału Społecznego Urzędu Miasta Bolesławiec, Agnieszka Gergont Rzecznik Urzędu Miasta Bolesławiec oraz Aleksander Samostrokow dyrygent, nauczyciel, postanowiło ostatecznie przyznać I miejsce - ex aequo dla wszystkich występujących. Każda z grup uczestnicząca w przeglądzie otrzymała dyplom, okolicznościową statuetkę, nagrodę oraz brawa.

_MG_2587_MG_2608_MG_2631_MG_2636_MG_2641_MG_2656_MG_2663_MG_2674_MG_2682_MG_2688_MG_2691_MG_2706_MG_2723_MG_2737_MG_2746_MG_2755_MG_2772_MG_2790_MG_2798_MG_2815

Rewelacyjny kabaret SMILE w sali Forum BOK - MCC

W czwartkowy wieczór, 11 maja, dwukrotnie przy pełnej widowni, wystąpił kabaret Smile z Lublina, w programie „To Ci tłumaczę!”. Dwugodzinny program zapewnił bolesławieckiej publiczności wspaniałą zabawę i ogromną dawkę  śmiechu „do łez”!

Na scenie wystąpiła fantastyczna trójka kabareciarzy: Andrzej, Paweł i Michał. Panowie starali się wyjaśnić kilka zagadnień, które napotykamy w życiu codziennym. Problemy z naszym pięknym polskim językiem, jak zwykle Michał rozwiązał śpiewająco. Artyści tłumaczyli też i zwracali uwagę na wszechobecne uzależnienie od nowoczesnych technologii, ale też od dopalaczy. Kabareciarze udowodnili publiczności, że nie dość, że mają ogromne poczucie humoru, to świetnie improwizują, pięknie śpiewają i potrafią tańczyć. Do swoich skeczy, chętnie angażowali publiczność, z którą mieli wspaniały kontakt.

Po występie, można było nabyć płyty DVD, zdobyć autograf, no i oczywiście wykonać wspólną fotkę.

IMG_2406IMG_2502IMG_2558IMG_2559IMG_2565_MG_2416_MG_2432_MG_2448_MG_2460_MG_2468_MG_2474_MG_2508_MG_2516_MG_2535_MG_2553

Wernisaż wystawy ceramiki Claudii Rückert w BOK – MCC

W czwartkowe przedpołudnie, 11 maja w galerii „mała Biała” Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki odbyło się uroczyste otwarcie wystawy ceramiki autorstwa niemieckiej artystki Claudii Rückert.  Na wernisażu, artystkę, reprezentowała Ute Hartwig-Schulz, przewodnicząca  VIA REGIA SCULPTURA, stowarzyszenia z którym BOK – MCC współpracuje od 4 lat, a efektem tej współpracy jest m.in. prezentowana wystawa.

Na wystawie w Bolesławcu znalazły się przede wszystkim ręcznie toczone naczynia użytku codziennego oraz ceramika unikatowa, przeznaczona do specjalnego zastosowania - nietuzinkowe świeczniki, słoiki do przechowywania, rzeźby ogrodowe.

W wernisażu uczestniczyła liczna grupa licealistów z bolesławieckich szkół. Skorzystali oni z oferty edukacyjno - wystawienniczej BOK – MCC, której celem było, aby przy okazji obcowania ze sztuką, ćwiczyli komunikację werbalną w języku niemieckim. Dzięki omówieniu poszczególnych prac oraz przybliżeniu procesu powstawania dzieł ceramicznych przez Ute Hartwig-Schulz, uczniowie mieli okazję zapoznać się z terminologią specyficzną dla języka sztuki. Niektórym z nich udało się nawet pokonać stres i bezpośrednio, w języku niemieckim, porozmawiać o wystawionych pracach. Na zakończenie wernisażu otrzymali konspekty lekcji, aby móc utrwalić sobie słownictwo z zakresu terminologii sztuki ceramicznej.

Wernisaż uświetnił występ podopiecznych Szkoły Muzycznej w Bolesławcu: Gabrieli Kłak, Justyny Pankowskiej oraz Mileny Zawrotniak, które zagrały na skrzypcach oraz Dominika Bezkorowajny, który wykonał utwór na akordeonie.

Wystawę można zwiedzać do 11 czerwca br.

W 2013 roku Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem VIA REGIA, dzięki której organizowane są wystawy artystyczne. W BOK – MCC gościliśmy saksońskich artystów Franka Brinkmana, Moritza Liebiga, a teraz właśnie Claudię Rückert. Natomiast po stronie niemieckiej w Lipsku w galerii Terra Rossa, w Muzeum Wsi w Markersdorf i w Klasztorze Marienstern w Panschwitz-Kuckau, BOK – MCC prezentował wystawy prac poplenerowych Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Rzeźbiarskiego w Bolesławcu.

IMG_2325IMG_2333IMG_2348IMG_2364IMG_2370IMG_2372IMG_2378IMG_2384IMG_2391IMG_2393

OD HISZPANII PO ORIENT barwne widowisko w BOK - MCC

W środowy wieczór, 10 maja w sali Forum, przy pełnej widowni, odbył się IV Festiwal Tańca "Od Hiszpanii po Orient". W spektaklu wystąpili uczestnicy zajęć Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki:  Pracownia Tańca Orientalnego prowadzona przez Idalię Kowarę-Schmidt oraz Pracownia Tańca Flamenco Carmen, której instruktorką jest Magdalena Zientara. Podczas barwnego, dwugodzinnego programu zaprezentowali się również zaproszeni goście: Aleksandra Prysłopska (Alex), Aleksandra Krzywicka (Farizah), zespół Al-Mara oraz Elwira Janitzki i Szkoła Tańca Orientalnego Arabeska Alicji Kowal. Wydarzenie poprowadził Oskar Schmidt.

Piękne, barwne stroje, porywająca muzyka oraz pełne wdzięku i gracji tancerki zaprezentowały program, w którym przenikały się tańce hiszpańskie i orientalne. Za każdym razem, tancerki dostosowywały ubiór do prezentowanego układu, a każdy występ był wyjątkowy i budziła  zachwyt publiczności.

Jako pierwsze zaprezentowały się najmłodsze uczestniczki dwóch pracowni tańca  BOK - MCC, wykonały wspólny układ taneczny. Następnie młodsza grupa pracowni tańca orientalnego pokazała fragment choreografii mejanse, a dziewczynki z pracowni flamenco, w charakterystycznych strojach hiszpańskich, zatańczyły Tangos do klasycznego utworu flamenco „Rosa Maria” oraz do utworu „Bailando”.

W dalszej części widowiska, przeplatały się poszczególne występy dorosłych grup pracowni ośrodka kultury i zaproszonych gości. Panie z pracowni prowadzonej przez Magdalenę Zientarę wspaniale prezentowały się w choreografii m.in. do utworów „Alegrias”, „Tangos” czy „Garrotin”. Natomiast  podopieczne Idalii Kowary-Schmidt wykonały „Wonderful” z woalami, łączyły taniec orientalny z innymi rodzajami tańców (tri bal fusion) w „Blackheart” czy też zaprezentowały się w „Ya tabtab”.

Przed publicznością wystąpił również wrocławski zespół Al-Mara, wielokrotnie nagradzany na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach tanecznych zespół tańca orientalnego. Aleksandra Krzywica Farizah, tancerka z Jeleniej Góry, laureatka kilku polskich festiwali orientalnych, słynąca ze swojej delikatności w tańcu. Aleksandra Prysłopska Alex, profesjonalna tancerka tańca orientalnego, zdobywczyni wielu nagród oraz tytułów, przede wszystkim Miss Belly Dance Poland 2016. Gościnnie wystąpiła również Szkoła Tańca Orientalnego „Arabeska” z Lwówka Śląskiego wraz z instruktorką Alicją Kowal oraz Elwira Janitzki, tancerka tańca orientalnego z Berlina, która występowała już na scenie kina Forum w poprzedniej edycji imprezy.

To był niezapomniany wieczór, na kolejną edycję widowiska „Od Hiszpanii po Orient“ zapraszamy za rok.

_MG_1931_MG_1941_MG_1977_MG_1983_MG_2007_MG_2011_MG_2021_MG_2023_MG_2042_MG_2047_MG_2053_MG_2076_MG_2105_MG_2123_MG_2131_MG_2143_MG_2146_MG_2171_MG_2192_MG_2195_MG_2228_MG_2233_MG_2266_MG_2298_MG_2307

OBCY: PRZYMIERZE na ekranie Kina Forum

Od najbliższego piątku, 12 maja na ekranie Kina Forum Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki premierowo kontynuacja klasycznej serii science fiction "Obcy: Przymierze". Młodych widzów wraz z rodzinami zapraszamy na sobotni seans o 12.15, w ramach Poranku na bis wyświetlimy animowaną komediową hecę w wielkim mieście pt. „Misiek w Nowym Yorku”, bilet tylko 9 zł.
Drugi tydzień na naszym ekranie, ciesząca się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków, kontynuacja opowieści na podstawie serii komiksów wydawnictwa Marvel Comics o grupie superbohaterów „Strażnicy Galaktyki vol. 2” -  seanse w wersji cyfrowej, w technologii 3D, z napisami i dubbingiem oraz przezabawna animacja „Riko prawie bocian”. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl

"Obcy: Przymierze" - legendarny reżyser Ridley Scott, twórca ”Łowcy androidów” i ”Marsjanina”, powraca do świata, który stworzył w filmie ”Obcy – 8 pasażer Nostromo”, zaliczanym do klasyki kina science fiction. "Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz". Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki.


joomla template 1.6