Kulturalnik

Bolesławiecki Ośrodek Kultury - Międzynarodowe Centrum Ceramik zaprasza na nadchodzące wydarzenia kulturalne.

23 listopada 2023 r., godz. 19.00 Recital Zbigniewa Zamachowskiego

Recital Zbigniewa Zamachowskiego – znanego aktora teatralnego i filmowego, to spotkanie ze sztuką na najwyższym poziomie. W koncercie usłyszymy autorskie utwory artysty oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Osieckiej, Nohavicy, Bukartyka, Stinga, Przybory, Wasowskiego i wielu innych. Nie zabraknie przeboju „Kobiety jak te kwiaty”, znanego z plebiscytu radiowej „Trójki”, pochodzącego z przedstawienia „Zamach na MoCarta”. Artyście towarzyszyć będzie kompozytor i pianista – Roman Hudaszek.

Bilety dostępne w kasie Kina Forum oraz na stronie www.kino.boleslawiec.pl


30 listopada 2023 r., godz. 18.00 Koncert Teresy Werner

Andrzejkowa gala TERESY WERNER, gość specjalny – PASCAL SILVA Z DOMINIKANY Wyjątkowy i niepowtarzalny koncert Teresy Werner i Pascala Silvy. Piosenki gorące jak karaibska plaża, romantyczne jak zachody słońca na Dominikanie. Wyjątkowy koncert pełen cudownych wrażeń! Teresa Werner to polska piosenkarka pochodząca z Nakła Śląskiego. Pojawiła się na scenach największych teatrów świata, w tym m.in. Carnegie Hall oraz Broadway. Jej występy obejmowały Europę, Afrykę, Azję oraz Amerykę Północną. W 1991 roku Teresa Werner reprezentowała zespół "Śląsk" na Festiwalu Piosenki Ludowej w RPA, gdzie zajęła pierwsze miejsce. Jej kariera solowa przyspieszyła po nagraniu takich hitów jak "Miłość jest piękna", "Dałabym Ci dała", czy "Kocham swoje morze". Jej kompozycje oraz teledyski są emitowane na antenach stacji radiowych i telewizyjnych. Dotychczas w dorobku artystki ukazało się kilka płyt CD oraz DVD. Pierwszy album "Spełnić Marzenia" uzyskał status Platynowej Płyty. Obecnie Teresa Werner promuje swój najnowszy album pt. "Sekret miłości".

Bilety dostępne w kasie Kina Forum oraz na stronie www.kino.boleslawiec.pl


7 grudnia 2023 r., godz. 18.00 „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”!

Zapraszamy na nowy, świąteczny koncert maestra André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa - „Śnieżne Boże Narodzenie z André Rieu”! Co roku maestro organizuje w swoim rodzinnym Maastricht specjalne gwiazdkowe koncerty. Przybywają na nie dziesiątki tysięcy fanów z całego świata, a dzięki retransmisji do kin mogą je dodatkowo obejrzeć kolejne setki tysięcy widzów. André Rieu zamienia lokalną salę koncertową w magiczną śnieżną krainę, by zaserwować wszystkim wielbicielom wspaniałej muzyki skrzący się blaskiem gwiazd zestaw kolęd i innych świątecznych przebojów. Co w tym roku zaoferuje nam nasz ukochany holenderski król walca? Tym razem André zwraca się do swoich widzów kinowych tymi słowami: „Witajcie, Kochani! Przed nami najpiękniejszy czas w roku. Nie mogę się doczekać, by zaprosić Was do mojego Zimowego Pałacu w Maastricht, abyśmy wspólnie mogli świętować ten magiczny czas. Przyłączcie się do naszej zabawy, pełnej radosnej muzyki, romantycznych walców i niespodziewanych prezentów. Niech ten świąteczny czas będzie dla nas wszystkich wielką radością. Czas trwania: 145 min (w tym jedna przerwa) Koncert zaprezentujemy trzykrotnie - 7 i 21 grudnia oraz 3 stycznia!

Bilety dostępne w kasie Kina Forum oraz na stronie www.kino.boleslawiec.pl


14 grudnia 2023 r., godz. 18.00 Koncert Jubileuszowy z okazji 40-lecia państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu.

Zaproszenia na koncert i ich dystrybucję prowadzi PSM w Bolesławcu.


21 grudnia 2023 r., godz. 19.00 KOBIECE WIECZORY FILMOWE

Zapraszamy na spotkanie w ramach cyklu KOBIECE WIECZORY FILMOWE. Spotkamy się z Keirą Knightley, Emmą Thompson, Alanem Rickmanem, Colinem Firthem, Hugh Grantem, Liamem Neesonem, a także Rowanem Atkinsonem, Claudią Schiffer i Denise Richards.
Premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura już w kilka chwil po wejściu do siedziby przy 10 Downing Street... Pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość... Zamężna kobieta podejrzewająca, że jej mąż wymyka jej się z rąk... Młoda mężatka błędnie interpretująca dystans jaki ma w stosunku do niej najlepszy przyjaciel jej męża... Uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę najbardziej nieosiągalnej dziewczyny w szkole... Owdowiały ojczym usiłujący nawiązać kontakt z synem, którego prawie nie zna... Szukająca miłości pracownica biura zauroczona swoim kolegą z pracy... Starzejący się "wszystko widziałem, ale mało z tego pamiętam" gwiazdor rocka pragnący na swój własny sposób, u zmierzchu kariery powrócić na scenę... Miłość powoduje w życiu każdego z nich chaos. Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi i słodko - gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości...

„TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ”: powraca 20 lat po premierze. To będzie coś wyjątkowego!
Można się spierać o to, która komedia romantyczna zasługuje na miano tej najlepszej, ale nasz wybór pada na jeden z najlepszych filmów świątecznych ostatnich lat, na którym wzorują się inni twórcy. Bo oryginał jest tylko jeden!

KOBIECE WIECZORY FILMOWE, czyli dobry film w miłym towarzystwie, zawsze z niespodzianką - np. rozmową z zaproszonym gościem, ciekawym wykładem, konkursami lub upominkami od naszych Partnerów. To idealna okazja na odrywający od szarej rzeczywistości wypad do kina z mamą, babcią, przyjaciółką czy koleżanką z pracy. Moc emocji gwarantowana! Polecamy i zapraszamy razem z naszymi Partnerami - Fitarena Premium Bolesławiec, Kinads Media, konsultantką firmy tiandepolska.pl.

Bilety dostępne w kasie Kina Forum oraz na stronie www.kino.boleslawiec.pl


4 stycznia 2024 r., godz. 18.00 Noworoczna Gala – Koncert Wiedeński

Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko… Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja koncertów noworocznych organizowanych od lat przez Agencję Artystyczną MUZA. W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Krill – dyrygent i twórca aranżacji. W koncercie wezmą udział wspaniali soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na ich wyjątkowy dorobek artystyczny. NOWOROCZNA GALA zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach. Ponadto na scenie wystąpią: Anna Lasota (sopran), Zofia Garganisz (sopran) oraz Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy wirtuoz skrzypiec, kompozytor i aranżer, Artur Banaszkiewicz, który koncertując zwiedził niemal cały Świat a którego publiczność pokochała za własne wirtuozerskie fantazje i parafrazy znanych i chętnie słuchanych utworów. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej orkiestry i jej solistów.

Bilety dostępne w kasie Kina Forum oraz na stronie www.kino.boleslawiec.pl