Malarstwo i rzeźba w zbiorach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki'

Przez cały listopada zapraszamy do oglądania dzieł sztuki w ramach projektu - 'Malarstwo i rzeźba w zbiorach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki'.  Wystawa przygotowana w oparciu o zbiory malarstwa i rzeźby znanych i cenionych artystów, gromadzone przez ostatnie 50 lat działalności instytucji, to eksponaty znajdujące się nie tylko w galerii „w sam raz” ale również te w holach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury i „bok-owskich ogrodach” 

W galerii „w sam raz” znajdującej się w kinie Forum na wystawie prezentujemy cenne obiekty zgromadzone w magazynach i "księgach inwentarzowych" a nieprezentowane szerszej publiczności. Są to prace malarskie polskich artystów tworzących w latach 60. XX wieku, obrazy artystów związanych z wrocławską ASP: Hanny Krzetuskiej - Geppert, Jerzego Rosołowicza (obrazy olejne z lat 1961-1965), Zbigniewa

Paluszaka, Alfonsa Mazurkiewicza i jego małżonki Krzesławy Maliszewskiej. Dla kontrastu na wystawie zostały zaprezentowane prace młodszego pokolenia, znanych polskich artystów, absolwentów wrocławskiej ASP: Anny Nosowicz, Wojciecha Jadacha. Aby obejrzeć te ostatnie należy przejść się po holach ośrodka kultury. W zbiorach BOK - MCC znajdują się również prace bośniackiego artysty Nesima Tahirovića (pozostawione w

Bolesławcu przez artystę, po wystawie zorganizowanej w 1991 roku). Osobną kolekcję stanowią liczne prace rzeźbiarskie, bowiem BOK - MCC jest organizatorem najstarszego w Polsce pleneru, obecnie Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno - Rzeźbiarskiego. Stąd w zbiorach prace uznanych rzeźbiarzy i ceramików. W galerii „w sam raz” a także w przestrzeni wokół instytucji zaprezentowano prace wspaniałych artystów - Krystyny Cybińskiej, Haliny Gabi-Kłosowicz, Władysława Garnika, Andrzeja Trzaski, Kazimierza Kalkowskiego, Bronisława Wolanina, Bożeny Sacharczuk, i reprezentantów młodszego pokolenia.

Wystawa czynna jest w godzinach pracy kina przez cały listopad, a uroczysty finisaż odbędzie się w czwartek, 23 listopada, o godz. 18.00. 

Wystawa - 'Malarstwo i rzeźba w zbiorach Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki' – została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.