Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2019
Od kilkunastu lat w grudniu, w pięknej scenerii bolesławieckiego Rynku, organizowana jest Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości. W corocznym przedświątecznym spotkaniu mieszkańców z Prezydentem Miasta wspólnie kolędujemy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia. W tym roku impreza odbędzie się w piątek, 20 grudnia. 

W rynku, jak co roku, dzieci i dorośli będą mogli podziwiać szopkę z żywymi zwierzętami. Na kiermaszu świątecznym kupimy potrawy i ciasta świąteczne, a na wystawie obejrzymy Szopki Bożonarodzeniowe zgłoszone do konkursu, który zorganizował Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki.Dzieci na scenie złożą życzenia i zaprezentują przygotowany specjalnie na tę okazję program artystyczny.

Organizatorami tegorocznej Bolesławieckiej Gwiazdki Życzliwości są: Gmina Miejska Bolesławiec, Bolesławiecki Ośrodek Kultury – Międzynarodowe Centrum Ceramiki. Współorganizatorzy: Stowarzyszenie Reemigrantów z Bośni, ich Potomków oraz Przyjaciół, Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 KS Commando, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bolesławcu, Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Bolesławcu, Hufiec ZHP Bolesławiec im. Szarych Szeregów, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowowschodnich, Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

 

 

Archiwum


Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2018

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2017

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2016

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2015

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2014

Bolesławiecka Gwiazdka Życzliwości 2013