Warsztaty "Kropka i kreska"

W tegoroczne wakacje BOK – MCC ma dla dzieci i młodzieży jeszcze jedną, ciekawą ofertę. 29 lipca odbędą się warsztaty „KROPKA I KRESKA – Dolny Śląsk w abstrakcji filmowej”.

Zapisy na warsztaty ruszają od 22 lipca i potrwają do 27 lipca. Zapisywać się można, tylko osobiściew Centrum Integracji Kulturalnej Orzeł, codziennie od 8.00 do 16.00. Więcej informacji pod numerem: 75 645 35 98. Ilość miejsc ograniczona!

Dwie grupy wiekowe:

8-10 lat

11-12 lat

„KROPKA I KRESKA” to projekt edukacji kulturalno-artystycznej skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat w ramach Akademii Doktora Korczaka w Ośrodku Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Celem działań Akademii jest rozwój i edukacja dzieci poprzez zaangażowanie w działania artystyczne, nadawanie im wysokiej rangi i ukazywanie szerszej publiczności.

W ramach warsztatów plastyczno-filmowych grupy dzieci w dwóch kategoriach wiekowych (8-10 lat oraz 11-12 lat), pod kierunkiem edukatorów i filmowców, zrealizują krótkometrażowe filmy abstrakcyjne w oparciu o lokalne techniki rzemieślnicze i dziedzictwo kulturowe budujące od dziesięcioleci tożsamość regionu.

W czasie warsztatów dzieci:

– dowiedzą się czym jest film abstrakcyjny,

– nabędą wiedzę o regionalnych tradycjach rzemieślniczych i kulturze swojego regionu,

– podejmą działania w grupie w celu osiągnięcia wspólnego efektu,

– rozwiną kreatywność filmową: wizualną, dźwiękową, narracyjną;

– rozwiną kreatywność plastyczną w oparciu o techniki rzemieślnicze.

Premiera filmów odbędzie się 4 października br. na Międzynarodowym Festiwalu Punto y Raya JUNIOR 2019 w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu. Festiwal dedykowany jest dzieciom, a program Festiwalu przewiduje m. in. międzynarodowy konkurs abstrakcyjnych filmów autorstwa dzieci ocenianych przez dziecięcą publiczność, pokazy filmowe, dziecięce występy audiowizualne oraz bardzo szeroki program edukacyjny.

W czasie Festiwalu organizatorzy przygotują specjalną sesję poświęconą filmom z Dolnego Śląska.