Październikowe premiery w Kinie Forum

Zapraszamy na październikowe premiery w Kinie Forum!
Od 4 października 2019 r.
BYŁ SOBIE PIES 2 Familijny 2019/USA/108min.
Wszystkie psy doskonale wiedzą, że życie ma sens tylko u boku ukochanego pana lub pani. Ale czasem trzeba się nieźle nabiegać, żeby za nimi nadążyć. Bailey dostaje od swojego ukochanego Ethana nowy cel: ma opiekować się jego wnuczką – CJ. Dopóki dziewczynka jest mała, zadanie jest dość proste, choć czasem trzeba ochronić ją własnym ciałem przed rozbrykanym koniem. Z biegiem czasu CJ dorasta i wyzwania dla Baileya też stają się coraz większe, tym bardziej, że dziewczynkawyjeżdża z matką do wielkiego miasta i traci kontakt z dziadkami. Na szczęście Bailey przeżył już wiele żyć i sporo się o ludziach nauczył. Tym razem będzie musiał pomóc swojej ukochanej pani odnaleźć prawdziwą miłość, zrealizować marzenia i przede wszystkim pogodzić skłóconą rodzinę. Czasem będzie musiał odejść, by zaraz znów powrócić w nowym wcieleniu, raz nawet jako suczka. Bo jedno wie na pewno: życie jest na tyle pomerdane, że zawsze warto trzymać się razem.
1 5 of 7
JOKER Dramat, kryminał, akcja 2019/USA/122min.
Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) opuścił niedawno zakład psychiatryczny. Za dnia zarabia na życie jako klaun do wynajęcia. Wieczorami w obskurnej czynszówce wraz z przykutą do łóżka ciężko chorą matką ogląda prowadzony przez Murraya Franklina (Robert De Niro) talk show, marząc, by kiedyś wystąpić w nim w charakterze komika. Raz na jakiś czas bohater odwiedza opiekę społeczną. Odbiera recepty na leki i zdaje znudzonej urzędniczce relację z postępów w powrocie na łono społeczeństwa. Od samego początku twórcy dają do zrozumienia, że umysł Arthura bezustannie chybocze się na linie zawieszonej nad przepaścią. Kiedy więc pewnego dnia kolega z pracy podarowuje mężczyźnie rewolwer, upadek w otchłań pozostaje kwestią czasu.
1 6 of 7
Od 11 października 2019 r.
BOŻE CIAŁO Obyczajowy 2019/Polska/111min.
Historia dwudziestoletniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po warunkowym zwolnieniu chłopak zaprzyjaźnia się z proboszczem niewielkiej parafii. Pod nieobecność duchownego Daniel wykorzystuje niespodziewaną okazję i udając księdza, zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Jego metody ewangelizacji budzą spore kontrowersje wśród mieszkańców, z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza poruszają ludzi.
1 3 of 7
Od 18 października 2019 r.
CZAROWNICA 2 Familijny, fantastyczny 2019/USA/118min.
Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach "Czarownicy" Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.
1 2 of 7
Od 25 października 2019 r.
RODZINA ADDAMSÓW Animacja 2019/Kanada, USA, Wielka Brytania/87min.
Animacja Rodzina Adamsów opowiada o losach tytułowej, mrocznej rodziny, która będzie musiała się zmierzyć z przebiegłym prowadzącym reality show.
1 4 of 7
ZŁE MIEJSCE Horror 2019/USA/100min.
Wieloletni kumple, Stan i Dommer, nie mają łatwego życia. Pierwszy wychowuje się pod okiem surowego, niestroniącego od przemocy dziadka i bez wzajemności podkochuje się w pięknej koleżance – Roxy. Drugi wciąż pada ofiarą dręczycieli. Ale „ludzkie potwory” i tak są niczym wobec koszmaru, który ożywa i zagnieżdża się w starej szopie nieopodal domu Stana. Kiedy mordercze stworzenie zabija mu dziadka, chłopak wpada na szatański pomysł. Postanawia użyć mocy istoty do własnych celów. Wkrótce Stan i Dommer zwabiają do szopy swoich największych wrogów. Tak rozpoczyna się krwawy spektakl, który pokaże, że w skali okrucieństwa człowiek może dorównać najgorszym demonom.
1 7 of 7
OBYWATEL JONES Thriller, polityczny 2019/Polska, Ukraina, Wielka Brytania/118min.
"Obywatel Jones" to film o tym, że zwykły szary obywatel jest czasem wart więcej niż jakiś tam samozwańczy nadczłowiek. Tę historię – jak to często bywa – napisała historia. Jones był brytyjskim dziennikarzem, który jako pierwszy reporter przeleciał się samolotem nowego kanclerza Niemiec Adolfa Hitlera i który pojechał do ZSRR, gdzie na własne oczy zobaczył tzw. "Hołodomor", uznawaną za ludobójstwo klęskę głodu na terenie dzisiejszej Ukrainy. Jego relacja z tej wizyty spotkała się jednak z niedowierzaniem świata i agresywną polemiką ze strony Waltera Duranty'ego, moskiewskiego korespondenta "New York Timesa".
1 1 of 1

artykuły wyróżnione

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12