Niech żyje KINO!

Kino wraca do Bolesławca !

Hej, hej, na bolesławiecką Stację „Kultura” wjeżdża w piątek 12 lutego 2021 r. pociąg z napisem „Kino”. 

Zawita do nas na 2 tygodnie, a co będzie dalej … nikt tego nie wie.

Chociaż … wiele zależy od nas, od bokowskich kinoorganizatorów. 

Zgoda – reżim sanitarny, bezpieczeństwo, dystans, wzmożona czujność antywirusowa, zapewniamy, że spełnimy wszystkie te warunki.

Z drugiej strony prosimy Was, kochani Miłościcy X Muzy, pokażcie, że jesteście z nami, swoją obecnością wykrzyczcie, że KINO jest potrzebne, ba – niezbędne do życia, że w czas tej smuty „narodowej” ( kiedy to słowo odmieniane dziś na prawo i lewo odzyska swoje prawdziwe znaczenie ?) bez KINA nie sposób cieszyć się życiem, nie spoób je ubogacać. 

Tak, Tak, ja też chcę tak jak Clint Eastwood, żeby ludzie „… czerpali z kina coś więcej”.  Udowodnijmy, że tak jest.

To do dzieła … „ Wycisnęliśmy” z dystrybutorów kinowych to, co dziś wydaje się być ciekawe, nowe i koresponduje z Dniem Zakochanych.

Mamy też niespodziankę dla dzieci i dla tych, którzy kochają kino ambitne, refleksyjne i niebanalne.

No i mała zachętka - specjalna filmowa oferta walentynkowa na comeback „Kina Forum” - w weekend od 12 do 14 lutego, bilety na wybrane tytuły* po 15 zł.

 

Nasze propozycje :

*„Magiczne muzeum”   (Seanse:12-14 lutego, godz.15.00/ bilet 15 zł.)

animacja, która odniosła ogromny sukces frekwencyjny w Czechach, skąd pochodzi, stając się najbardziej kasową animacją europejską w tym kraju. 

Historia inteligentnego i energicznego chłopca, któremu przyświeca tylko jeden cel – ukończyć ostatni poziom gry, znaleźć się w Galerii Sławnych Graczy i zaskarbić sobie uznanie ojca. Ale zakończenie rozgrywki dopiero rozpocznie jego przygodę, kiedy wraz ze swoją przyjaciółką Moniką oraz psem wybiera się do zapomnianego muzeum lalek.

„Na rauszu”  (jedyny pokaz przedpremierowy 13 lutego godz.19.30 / bilet 15 zł.)

Zwycięzca Europejskich Nagród Filmowych 2020 za Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Aktor i Najlepszy Scenariusz), duński kandydat do Oscara.

Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...

- „Sound of metal ” (pokazy przedpremierowe) Seanse: 12 i 14 lutego godz.19.30, 13 lutego godz.18.30/ bilet 15 zł.

Poruszająca, pełna emocji historia o losach pary  (w olśniewającym duecie Riz Ahmed- nominowany za tą rolę do Złotego Globu dla Najlepszego Aktora Dramatycznego oraz Olivia Cooke ),która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło. 

- „Szarlatan”  Seanse: 12 i 14 lutego  godz.18.00, 13 lutego godz.16.00/ bilet 15 zł.

Najnowsze dzieło polskiej reżyserki, Agnieszki Holland, nominowany do Oscara jako reprezentant Czech w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". Film przedstawia życiorys czechosłowackiego zielarza, Jana Mikoláška, z którego pomocy korzystali m.in. angielski król Jerzy VI czy Antonin Zápotocký. Akcja toczy się w latach 50., gdy późniejszy prezydent zapewniał Mikoláškowi ochronę, której kres nadszedł razem ze śmiercią rządzącego. Wówczas tytułowy szarlatan wpadł w sidła komunistycznego systemu. Został osądzony, pozbawiony majątku i praw obywatelskich.

 

„Palm Springs” (pokazy przedpremierowe) Seanse:12-14 lutego, godz.17.30

Inteligentna i przezabawna komedia, która stała się rewelacją festiwalu Sundance. Ten rewelacyjny debiut amerykańskiego reżysera Maxa Barbakowa to idealna propozycja na czasy, gdy wszystko wydaje się bez sensu i być może najlepszym rozwiązaniem jest szalona impreza.

Beztroski Nyles (Andy Samberg) i zadeklarowana singielka Sarah (Cristin Milioti) poznają się na weselu w Palm Springs. Sztywna impreza niespodziewanie odsłania swój wybuchowy potencjał, kiedy okazuje się, że oboje zostali uwięzieni w pętli czasowej i w kółko przeżywają ten sam dzień. W sytuacji na pierwszy rzut oka beznadziejnej, Nyles i Sarah odkryją, jakie możliwości daje całkowita wolność. Wspólnie zrealizują najbardziej szalone pomysły, by przy okazji przeżyć najbardziej odjechany romans wszech czasów.

 

Niech żyje KINO !

 

Kornel Filipowicz i Załoga Kinomaniaków 

Z BOK -MCC

artykuły wyróżnione

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14