„Koronkowe szepty” z cyklu Mirage

Dyrektor Bolesławieckiego Ośrodka Kultury- Międzynarodowego Centrum Ceramiki zaprasza na wystawę malarstwa Izabeli Sak „Koronkowe szepty” z cyklu Mirage.
Izabela Sak jest absolwentką Uniwersytetu Zielonogórskiego, Wydziału Artystycznego, gdzie zdobyła dyplom magisterski z malarstwa. Studiowała w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Caldas da Rainha w Portugalii. Uprawia malarstwo akrylowe na płótnie, a jej dorobek artystyczny to ponad 50 wystaw indywidualnych i około 50 zbiorowych (Polska, Niemcy, Francja, Portugalia). Zasiada w jury konkursów plastycznych oraz prowadzi warsztaty malarskie dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest uczestniczką wielu wystaw i plenerów malarskich w Polsce i za granicą.
Cykl Mirage, wykonany w technice akrylowej, to malarska imitacja inspirowana oldskulową koronką. Naśladuje on stare „babcine” rękodzieło, przez co obrazy charakteryzują się wyraźną i namacalną teksturą. Prace te odsłaniają swoje różne oblicza zależnie od rodzaju i natężenia światła. Klasyczna elegancja i subtelność dawnych koronkowych wzorów wraz z nowoczesną techniką malarską tworzą harmonijną kompilację na wyznaczonym obszarze płótna. Stygmat koronek uzyskuje tutaj nową futurystyczną obrazową wartość.
Prace tego cyklu to także wizytówka i malarski wyraz szacunku autorki złożony dawnym, nieznanym rękodzielnikom. To również prezentacja połączenia dwóch światów i wielu pokoleń w jednej przestrzeni.

Na wernisaż wystawy zapraszamy 26 kwietnia 2024 r. o godzinie 18.00 do galerii „W sam raz” (Kino FORUM, pl. Piłsudskiego 1c).
Wystawa potrwa do 24 maja 2024 r.
Zapraszamy!