1812799
DziśDziś1594
WczorajWczoraj2020
TygodniowoTygodniowo9902
MiesięcznieMiesięcznie29655
ŁącznieŁącznie1812799

Masz jedno życie. Powtórki nie będzie - konkurs filmowy dla młodzieży

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych klas VII, gimnazjalistów oraz szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu filmowego o charakterze profilaktycznym. W tym roku pod hasłem. „Masz jedno życie. Powtórki nie będzie”. Czekamy na Wasze zgłoszenia i życzymy powodzenia!

Dla trzech najlepszych prac, w każdej z dwóch kategorii wiekowych, przewidziane są nagrody. Planowane są również dodatkowe wyróżnienia m.in. za najlepszy scenariusz, dla najlepszego aktora itp.

Konkurs ma na celu promocję zdrowego stylu życia, ukazanie szkodliwego wpływu używek oraz kształtowanie postaw asertywnych. Dzięki niemu młodzież może pobudzić swoją kreatywność oraz poznać i udoskonalić swoje umiejętności w dziedzinie filmowania.

Zadaniem uczestników konkursu jest realizacja filmu z dowolnego gatunku np. reportażu, wywiadu, dokumentu, opowieści fabularyzowanej. Dopuszczalny czas trwania 10 minut. Autorem obrazu może być jedna osoba lub zespół, który liczy nie więcej niż  pięć osób. Zwycięzców poznamy w listopadzie br.

Na zgłoszenia czekamy do 30 października w Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" BOK - MCC, ul. Chopina 17.Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem i kartą zgłoszeń.
Regulamin

Karta zgłoszenia

Patronat Honorowy nad konkursem sprawują: Prezydent Miasta Bolesławiec Piotr Roman, Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jacek Klakoćar oraz Komendant Powiatowy Policji podinsp. Dariusz Borski.

Koncert - Z dedykacją dla Mam

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji Pracownia Wokalna Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, przygotowała koncert pt. „Z dedykacją dla Mam”. Dzieci i młodzież zaśpiewają utwory polskie i zagraniczne, nie zabraknie również poezji dla ukochanych mam. Zapraszamy w piątek, 26 maja o godz. 18.00 do Centrum Integracji Kulturalnej „Orzeł”. Wstęp wolny.

Młodzież przygotowała program pod czujnym okiem swojej instruktorki Barbary Lendzian. Wystąpią uczestnicy trzech grup wiekowychi: Oliwia Jakubowska, Zosia Wojtowicz, Natalia Jędrak, Magda Szylin, Sandra Gałka, Pola Pełka, Emilka Bołbot, Kasia Rozmus, Gabrysia Widera, Magda Kusber, Agnieszka Kaziów, Julia Pranić, Eliza Sondaj, Magda Cichorzewska, Kuba Półćwiartek, Ania Wróblewska, Ania Chwastyk, Vanessa Ostrowska oraz Zosia Kołodziej.


Jutro będziemy szczęśliwi w Kinie Forum

Od piątku, 19 maja premierowo na ekranie kina Forum BOK - MCC zabawna i wzruszająca opowieść o miłości, która wszystko stawia na głowie i o szczęściu, które spada jak grom z jasnego nieba „Jutro będziemy szczęśliwi”. W repertuarze również animacja dla młodych widzów „Pim i Pom” oraz inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o pasji, miłości i rywalizacji „Gwiazdy”. Drugi tydzień wyświetlamy kontynuację klasycznej serii science fiction „Obcy: Przymierze”. Szczegóły i rezerwacja: kino.boleslawiec.pl

„Jutro będziemy szczęśliwi” Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…


„Pim i Pom” dwa urocze kociaki mieszkają ze swoją panią w niewielkim domu. Przyjaźń między impulsywnym, żądnym przygód Pimem i ostrożnym Pomem zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą znaleźć drogę do domu.


„Gwiazdy” to opowieść o Janie Banasiu - mającym niemieckie korzenie słynnym prawoskrzydłowym reprezentacji Polski, którego gol dał Polakom prowadzenie w meczu z Anglią w Chorzowie w 1973 roku. Film ten będzie niezwykłym przeżyciem dla kibiców piłki, ale też świetnie opowiedzianą historią niełatwej drogi do sławy, jej blasków i cieni.Rodzinnie i aktywnie w Bolesławcu - impreza plenerowa już w najbliższy piątek

Zapraszamy mieszkańców, 19 maja w godz. 17.00 – 19.00 do Amfiteatru w parku miejskim przy ulicy Tyrankiewiczów na Piknik „Rodzinnie i aktywnie w Bolesławcu”. Wydarzenie odbędzie się z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Podczas wydarzenia zaprezentują m.in. pracownie Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki: Zespół Pieśni i Tańca „Bolesławiec”, którego instruktorem jest Agnieszka Radwańska, Pracownia Wokalna prowadzona przez Barbarę Lendzian, Pracownia Tańca hip – hop Katarzyny Tomczyk – Jakubowskiej oraz Pracownia Tańca Orientalnego Idalii Kowary – Schmidt.

Poza występami artystycznymi, na uczestników wydarzenia, czeka wiele atrakcji o charakterze sportowo – rekreacyjnym. Wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych: double basket – koszykówka na dmuchanym urządzeniu, krokodyl – zjeżdżalnia dmuchana oraz Olimpiada Sportów Ekstremalnych – konkurencje linowe i akrobatyczne - most linowy, trickboard i spacer po linie.


Doceniono młodych artystów z pracowni plastycznej BOK – MCC

Dwa złote i dwa srebrne medale, w międzynarodowym konkursie Pentel, zdobyły cztery młode artystki z pracowni plastycznej „Akademia sztuki” uczęszczające na zajęcia do Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej w Bolesławieckim Ośrodku Kultury – Międzynarodowym Centrum Ceramiki. Kamilę Raczko i Idę Sałek uhonorowano złotem, a Natalię Mysiak i Oliwię Witek - srebrem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Na 47. Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Pentel wpłynęło 13 191 prac dzieci z całego świata, w tym 1 125 z Polski. Nagrodzonych zostało 149. Współorganizatorami konkursu firmy Pentel są między innymi Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministerstwo Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii. Według organizatorów ten konkurs, to świetna okazja, aby poprzez sztukę nawiązać kontakt z innymi młodymi artystami i uczestniczyć w wielkiej wymianie myśli. Tematyka i technika są dowolne i każdy, bez ograniczeń może pofolgować swojej wyobraźni.

Ida_Salek_zloty medalKarolina_Raczko - zloty_medalNatalia_Mysiak_ srebrny medalOliwia_Witek_ srebrny medal

To nie koniec osiągnięć podopiecznych Stanisławy Wojdy-Pytlińskiej. Prace Jagody Marczewskiej, Julii Kędzierskiej, Huberta Godek,  Ilony Głowacz,  Karoliny Guzowskiej i Hanny Jarczyńskiej zostały zakwalifikowane do pokonkursowej wystawy XIV Ogólnopolskiej Wiosny Młodych Talentów Prezentacje 2017  pt. „Mój świat tu i teraz” zorganizowanej przez  Hajnowski Dom Kultury. Na ten konkurs wpłynęło 717 prac. Do wystawy zakwalifikowano 164 prace. Wystawa czynna  od 26 maja do 30 czerwca w Hajnowskim Domu Kultury.

Hanna_ JarczynskaHubert_GodekIlona_GlowaczJagoda_MarczewskaJulia_KedzierskaKarolina_Guzowska

Statuetka Gracji dla Pracowni Tańca Współczesnego BOK - MCC

W miniony weekend, na VII Przeglądzie Tanecznym Lubin Dance w kategorii Mini Spektakl Taneczny (powyżej 15 lat), główną nagrodę w postaci Statuetki Gracji, zdobyła grupa MODUS z Pracowni Tańca Współczesnego. Instruktorem pracowni Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki jest Halina Bałacka-Kłak. Tancerze wykonali fragment spektaklu „KAIROS - wykorzystać czas”.

W VII Dziecięcym i Młodzieżowym Przeglądzie Tanecznym Lubin Dance na scenie Centrum Kultury Muza zaprezentowało się 36 zespołów, m.in. z Lubina, Wrocławia, Legnicy i Bolesławca. Jury w składzie: Agata Skibińska, Sylwia Szostak i Łukasz Kukulski oceniało uczestników zależnie od wieku w dwóch kategoriach: Mini Spektakl Taneczny i Taniec Nowoczesny.

Spektakl „KAIROS - wykorzystać czas” miał swoją premierę 2 marca w sali Forum BOK – MCC. Publiczność była pod ogromnym wrażeniem wartościowego przesłania spektaklu oraz jego profesjonalnego wykonania przez młodych tancerzy. Główną osią przedstawienia jest czas i kolejne etapy życia człowieka. Od dzieciństwa poprzez młodość i dorosłość, po starość. Porusza uniwersalne wartości takie jak miłość, wolność oraz wybory naszej życiowej drogi.

18493961_632828020259657_1576720109_o3fot.PIOTR_SZYMCZEWSKIfot.PIOTR_SZYMCZEWSKIfot.PIOTR_SZYMCZEWSKI1fot.PIOTR_SZYMCZEWSKI2

Dwa razy premiera - filmowcy z Bolesławca w CIK „Orzeł”

Zapraszamy w piątek, 19 maja o 19.00 do Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł" na dwie premiery filmowe młodych twórców pt. „Odlot” i „Bajka". Obrazy powstały we współpracy młodzieży z pracowni Edukacji Filmowej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki prowadzonej przez Michała Szweda i Bolesławieckiej Szkoły Filmowej (II Prywatne Gimnazjum). Wstęp wolny.

„Odlot", to etiuda fabularna w reżyserii Jakuba Czyżewskiego i Wiktorii Kotowicz. Opowiada historię dwóch gimnazjalistów, którzy nałogowo korzystają z internetu. Chęć zaistnienia przed społecznością szkolną, w połączeniu z narkotykami, doprowadzają do tragedii. Film ma za zadanie przestrzegać młodych ludzi przed zagrożeniami z sieci oraz o niebezpieczeństwie jakie niosą narkotyki. Zdjęcia do filmu realizowane były od października do marca w Bolesławcu. Scenariusz opracowała Pracownia Edukacji Filmowej BOK - MCC. Autorem zdjęć jest Szymon Śmiałkowski, dźwięk Dominik Mistal. W filmie wystąpili: Piotr Nowak, Kacper Jasiukiewicz, Dominik Sołowiejko i inni.


„Bajka”, to również etiuda fabularna. Reżyserem obrazu jest Magdalena Tkaczyk. Opowiada o relacjach młodych ludzi i zakrzywieniu ich postrzegania życia i świata. Film głęboko zatapia się w niezrozumiałe relacje córki i matki, które doprowadzają do wielu konfliktów. Zdjęcia do filmu realizowane były od października do marca w Bolesławcu. Scenariusz autorstwa Pracowni Edukacji Filmowej BOK – MCC, zdjęcia Miłosza Ciechanowicza, dźwięk Stanisław Pachnik, kierownik produkcji Ida Paluszczyszyn. Wystąpili: Adrianna Burdzy, Ilona Kraśnicka, Katarzyna Krukar, Sylwia Kowalczyk, Karolina Witkowska-Janeczek, Kacper Kurzydło i inni.

 

630Bajka630Odlot


joomla template 1.6